اخبار

مجتمع مسکونی اطلس کیش

 

برج اطلس کیش چشم اندازی به خلیج فارس

برج اطلس کیش

نگینی زیبا در ساحل خلیج همیشگی فارس

برج مسکونی اطلس کیش به جهت معماری و موقعیت خاص از سه طرف دارای حداکثر چشم انداز به دریای نیلگون خلیج فارس می باشد. طراحی بسیار زیبا و جذاب و منطبق با ویژگی های اقلیمی جزیره امکان دید دریا از داخل مشاعات و راهروها را به ساکنین می دهد. همچنین وجود باغ بام با امکانات تفریحی در طبقه دوازده و سیزده و چهارده به صورت مشاع، امکان لذت بردن از دید و منظر دریا را در اختیار ساکنان قرار می دهد. انتخاب موقعیت مکانی منحصر به فرد جهت احداث این پروژه از امتیازات برج مسکونی ساحلی اطلس کیش می باشد. ساکنین این برج تنها با صرف پیاده روی 10 دقیقه ای از محل پروژه به تمامی مراکز خرید و تفریحی اصلی جزیره دسترسی خواهند داشت.

این مجموعه در 16 طبقه به مساحت زیر بنای 19000 مترمربع و دارای 110 واحد می باشد و کلیه واحدهای این برج دارای پارکینگ مستقل می باشند. با توجه به انشعابات جداگانه واحدها، هزینه های مالکیتی این مجموعه مسکونی- ساحلی بسیار پایین بوده و این خود از دیگر امتیازات این مجموعه می باشد.

گروه شركت های ساختمانی ايرانيان اطلس، مالک برج مسکونی اطلس کیش، باهدف انجام فعاليت هاي صنعتي و توليدي در نهم اردیبهشت ١٣٦٥ تاسیس و با شماره ٥٩٧٨٤ در اداره ثبت شركت ها و مالكيت صنعتي به ثبت رسیده است. این شرکت از سال ١٣٨٤ با توجه به نياز كشور به ارتقاء كيفيت و افزايش سرعت پروژه هاي ساختماني با سازماندهي مجدد و تمركز بر سرمايه گذاري در صنعت ساخت و ساز، فعاليت هاي خود را در این زمینه ادامه داده است.

کیفیت در ساخت‌وساز، سبب احداث ساختمان‌های مقاوم و برخودار از تفکر مهندسی می‌شود و می‌تواند اطمینان، ایمنی و امنیت خاطر را برای ساکنین ساختمان ایجاد کند. گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس به‌منظور ایجاد امنیت خاطر و آسودگی سرمایه‌گذاران در صنعت ساختمان به‌لحاظ کیفیت ساخت‌وساز، برنامه مدیریت کیفیت گروه را بر اساس بالاترین استاندارد‌های مدیریت کیفیت پروژه تدوین نموده و در تمام پروژه‌های خود پیاده‌سازی نموده است. در این راستا گروه پایش کیفیت محصول نهای و همچنین کاهش هزینه‌های بی کیفیتی را به عنوان رویکرد‌های مترقی در مدیریت کیفیت مد نظر قرار داده است.

لابی برج اطلس کیش

مجتمع مسکونی اطلس کیش

اینکه یک بنا بتواند با سایت موجود در آن ارتباطی واقعی و نه صوری و کاذب برقرار نماید ،از ویژگیهای معماری زمینه گرا است.در طراحی فضاهای عمومی این پروژه نیز سعی شده ارتباط نزدیک آن با دریا متجلی شود.بدین منظور خطوط و فرم ها منحنی گون و مواج طراحی گردید تا هم نشینی زیباتری با محیط پیرامونش برقرار سازد.استفاده از فرم دریا و موج می‌تواند تاثیر شگرفی بر معماری داشته باشد . معماری زمینه گرا نامی است که برای استفاده از پیرامون و فضای اطراف و سایت موجود استفاده میشود .

برج مسکونی «اطلس کیش» در زمینی به مساحت ٣٤١٠ مترمربع و با زیربنایی به مساحت ١٩,٠٣٥ مترمربع، در حاشیه میدان پرشین گلف جزیره کیش واقع شده و ‌هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است. این برج به‌دلیل دسترسی آسان به‌ساحل، مراکز مختلف تجاری، تفریحی و خدماتی و دسترسی به‌خیابان‌های اصلی جزیره، در یکی از بهترین منطقه‌های جزیره کیش قرار گرفته است.

سرمایه‌گذار این پروژه، «گروه شرکت‌های ساختمانی ایرانیان اطلس» است. شرکت «مهندسین مشاور طرح و اندیشه شیوا اطلس» که از زیرمجموعه‌های گروه شرکت‌های ساختمانی ایرانیان اطلس است، مدیریت طرح و مشاوره فاز ٣ پروژه را عهده‌دار است. همچنین فعالیت‌های بازاریابی و فروش این برج را شرکت سرمایه‌گذاری «ایران اطلس کیش (ایاک)» که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های گروه شرکت‌های ساختمانی ایرانیان اطلس است، انجام می‌دهد. طراحی این مجموعه را آقای مهندس دزفولیان و اجرای آن را «شرکت بهسرا» انجام داده است.

گفتنی است طراحی اولیه این ساختمان در قالب مسابقه بین مشاوران مطرح انجام گرفت، طرح‌ها برای داوری و انتخاب طرح برنده، در یکی از نمایشگاه‌های صنعت ساختمان در جزیره کیش در معرض بازدید عموم قرارگرفت. حجم زیبای کنونی، همان طرحی است که بازدیدکنندگان داوری و انتخاب کرده‌اند.

موقعیت قرارگیری برج مسکونی اطلس کیش بسیار عالی است. دسترسی پیاده در کمترین زمان به اسکله تفریحی، ورزش‌های آبی، والیبال ساحلی، پلاژ آقایان، بازارهای معروف، مسیر دوچرخه‌سواری و همچنین دسترسی آسان به مراکز اصلی اداری، تجاری و سایر نقاط مهم جزیره به دلیل نزدیک بودن به بلوار اصلی، از دیگر دلایل خاص بودن موقعیت این برج است.

از آنجایی که این ساختمان بسیار به دریا نزدیک است، واحدها و باغ‌بام آن دارای بهترین دید به ساحل است.

طراحی، ساخت و نظارت بر ساخت این برج با همکاری مهندسان مشاور و پیمانکاران ماهر و توانمند انجام شده است و به دلیل حساسیت‌های طراحان و مشاوران آن، تلاش شده است که در تمام مراحل، همۀ مقررات ملی ساختمان، مانند الزامات عمومی ساختمان در طراحی پنجره‌ها و جان‌پناه‌ها (موضوع مبحث چهارم) و نصب علائم و تابلوها (موضوع مبحث بیستم) و مباحث عمده مرتبط با صرفه‌جویی در مصرف انرژی (موضوع مبحث نوزدهم) به دقت رعایت شود.

انجام آزمایش‌های بتن، مواد و مصالح تشکیل‌دهنده آن، آزمایش مصالح فلزی، تست جوشکاران، تست‌های جوش، رنگ‌آمیزی اسکلت برای مقابله با خوردگی مطابق شرایط مبحث دهم و انجام تست‌های اندازه‌گیری ضخامت رنگ‌آمیزی، اجرای پوشش‌های محافظ اسکلت فلزی ساختمان در برابر حریق و حتی رنگ‌آمیزی اسکلت زیرسازی نما مطابق شرایط مبحث دهم، از دیگر مقرراتی است که در این پروژه به دقت بر رعایت آن نظارت می‌شود.

استقرار دستگاه نظارت مقیم در طول اجرای پروژه نیز بر افزایش کیفیت اجرا تأثیر گذار بوده است.

از سوی دیگر، استفاده از بهترين و مرغوب‌ترين مواد، مصالح و تجهيزات، همواره سرلوحه کار کارفرما، مشاور و پیمانکار پروژه قرار داشته است.

 

مشخصات برج مسکونی اطلس کیش

مساحت زمین : 3410متر مربع

تعداد طبقات : 16طبقه

زیر بنای کل : 19035مترمربع

تعداد واحد مسکونی : 109واحد

زیربنای مسکونی : 3572 متر مربع

اطلاعات کلی فنی برج مسکونی اطلس کیش

طبقه منفی یک با کاربری تأسیسات ، پارکینگ وانباری

– طبقه همکف با کاربری لابی و مسکونی

– طبقات اول تا چهاردهم با کاربری مسکونی همراه با بام مشرف به دریا در سه طبقه آخر

– سه دستگاه آسانسور پانورا ساخت شرکت میتسوبیشی

– سیستم گرمایش آبگرمکن برقی مارک آریستون

– سیستم سرمایش اسپیلت یونیت مارک میتسو بیشی

– درب های ورودی مجهز به قفل های الکترونیک ساخت شرکت سامسونگ

– کابینت ها و درب های اتاق ها مارک کیش چوب

– هود و اجاق گاز استیل البرز

– آنتن مرکزی KATHREIN آلمان

– دوربین های مدار بسته سامسونگ

– سیستم اعلان حریق آدرس پذیر PROTEC انگلستان

– سیستم اطفای حریق

– دیزل ژنراتور برای تأمین برق مشاعات ساخت شرکت UMMINSPOWER

– سیستم صاعقه گیر

– کنتور آب دیجیتال

استفاده از فناوری های نوین در مجتمع مسکونی اطلس کیش

استفاده مناسب از دانش روز دنیا مستلزم برخورداری از ابزار و روش های متناسب با آن است. با توجه به توسعه دانش و فناوری در دنیا، گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس فن‌آوری‌های جدیدی که می‌توانند در صنعت ساختمان مؤثر باشد را شناسایی و استفاده و به‌کارگیری آن‌ها را در پروژه‌های خود الزامی نموده است. علاوه بر این، بومی‌سازی فناوری‌های جدید و حرکت به سمت نوآوری فنی نیز در دستور کار قرار گرفته است که منجر به ظهور فناوری‌های نو در حوزه صنعت ساختمان خواهد شد. این رویکرد سبب کاهش قیمت تمام شده محصولات و کاهش هزینه بهره‌برداری شده و علاوه بر آن موجب ارتقای برند گروه و ایجاد مزیت رقابتی در صنعت ساختمان شده است.

اهمیت به محیط زیست در مجتمع مسکونی اطلس کیش

حفاظت از محیط زیست که جزء تفکیک ناپذیر از توسعه پایدار است همواره به عنوان یکی از ارزش‌های بنیادین گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس مورد تاکید قرار گرفته است. مصادیق ناپایداری همانند استفاده نامناسب از انرژی، بهره‌برداری و تخریب بی‌رویه منابع پایه، فقر، افزایش جمعیت، افزایش آلودگی‌ها و … عمدتا مشکلات محیط زیست نیز محسوب می‌شوند از این رو حفاظت محیط زیست و توسعه پایدار اهمیت روزافزون می‌یابد. گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس همراستا با سیاست‌های دولت برای بهینه‌سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژی‌های پاک در بخش ساختمان، راهکار‌های زیست محیطی نوآورانه‌ای را در تمامی پروژه‌های خود در مراحل طراحی، اجرا و بهره‌برداری به کار برده است. نصب سامانه برق خورشیدی در بام، برچسب انرژی ساختمان، تصفیه فاضلاب بخشی از این راهکار‌ها می‌باشد.

تصفیه فاضلاب در مجتمع مسکونی اطلس کیش

مشکل کمبود اب در ایران به دلایل گوناگونی از قبیل رشد جمعیت، پیشرفت صنعت و داشتن آب و هوای خشک و نیمه خشک به یک بحران تبدیل شده است. بارش متوسط سالانه میلی‌متر در ایران در مقایسه با ۸۶۰ میلی‌متر بارندگی متوسط در دیگر نقاط کره زمین باعث گردیده کشور ما در ردیف کشور‌های خشک و نیمه خشک قرار گیرد. از طرفی رشد جمعیت، توسعه منابع کشاورزی و صنعتی خود باعث ایجاد رقابت بین بخش‌های اصلی مصرب آب گردیده است. با افزایش نیاز آبی بخصوص در بخش فضای سبز، لزوم تصفیه و استفاده مجدد از پسابها در مناطق خشک و نیمه خشک به‌طور فزاینده‌ای اهمیت یافته می‌شود. در این راستا گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس با احداث تصفیه‌خانه فاضلاب برای پروژه‌های خود در تلاش است تا بخشی از نیاز آبی پروژه مانند آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز، استفاده در فلاش تانک و هر مصرفی که به آب غیر شرب نیاز دارد را فراهم کند.

سامانه‌های برق خورشیدی در مجتمع مسکونی اطلس کیش

بخش ساختمان بزرگترین مصرف‌کننده‌ی برق در کشور است. بیش از نیمی از برق مصرفی کشور مربوط به این بخش می‌باشد. از این رو، در طراحی و اجرای ساختمان‌ها شایسته است که موضوع انرژی مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد. در این راستا، بهینه‌ساختن مصرف انرژی الکتریکی ساختمان و سپس استفاده از سامانه‌های برق خورشیدی برای ساختمان راهکاری کارا و موثر است. این امر سبب گسترش سطح آگاهی، دانش و بینش زیست محیطی جامعه و تقویت فرهنگ حفاظت از محیط زیست می‌شود.

مصرف برق در سال‌های آینده – همچون سال‌های گذشته – به دلایل متعددی نظیر رشد جمعیت، توسعۀ شهرنشینی، افزایش سطح رفاه زندگی، و تغییرات آب و هوایی افزایش خواهد یافت. پاسخ به این نیاز اگر تنها مبتنی بر منابع با سوخت‌های فسیلی باشد، هزینه‌های زیست‌محیطی و اجتماعی فراوانی را به کشور تحمیل خواهد کرد. لذا حرکت به سمت استفاده از منابع تجدیدپذیر در تأمین برق مورد نیاز ضروری است.

برچسب انرژی درمجتمع مسکونی اطلس کیش

گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس که یکی از ارزش‌های بنیادین خود را طلایه‌داری احترام به محیط‌زیست عنوان کرده است، به منظور ارزیابی و ارتقای ردۀ مصرف انرژی در ساختمان‌های در دست احداث خود مطابق با استانداردهای ملی ایران، پروژۀ برچسب انرژی ساختمان را در واحد تحقیق و توسعه تعریف نمود و پس از موفقیت در اخذ رتبه انرژی B در طراحی ساختمان اطلس گاندی، توسعۀ این روند در سایر پروژه‌های مجموعه را در دستور کار قرار داد.

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان برج مسکونی اطلس کیش

سیستم مدیریت ساختمان که مبتنی بر یک رایانه‌ی مرکزی است تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان را پایش، کنترل و مدیریت می‌کند. امروزه این سیستم‌ها قابلیت بهره‌گیری از سناریوهای مختلفی برای شرایط محیطی و کاربری‌های متفاوت در طول عمر یک ساختمان را دارند. از جمله اجزایی که تحت این سیستم‌ها به تغییرات محیطی به طور هوشمند پاسخ می‌دهند می‌توان به سیستم روشنایی، گرمایش و سرمایش و تهویه مطبوع، کنترل ورود و خروج افراد، کنترل آسانسور، اعلام و اطفاء حریق و دوربین‌های مداربسته اشاره کرد.

آتش نشان هوشیاربرج مسکونی اطلس کیش

سیستم آتش نشان هوشیار به‌منظور افزایش ایمنی ساختمان در مواجه با حریق استفاده می‌شود. با استفاده از این سیستم حریق بسرعت کنترل شده و از میزان خسارت احتمالی به ساختمان کاسته می‌شود.

سیستم نورپردازی نما برج مسکونی اطلس کیش

وظیفه زیبایی و معرفی کاربری‌ ساختمان در شب بر عهده نورهای مصنوعی استفاده شده در نمای خارجی ساختمان است که سبب می‌شود معماری ساختمان در شب بخوبی مشاهده شود و به متمایز کردن بخشی از نمای خارجی کمک کنند. بعلاوه نورپردازی نما نقش مهم و پر اهمیتی در ایجاد و شکل گیری حال و هوای فضاهای شهری دارد.

پوشش مقاوم در مقابل حریق برج مسکونی اطلس کیش

پوششهاي ضد حريق Fire Proof Coating در حفاظت اسكلت سازه بمنظور افزايش مقاومت ستونها باربر در برابر تنشهـــاي حرارت ناشي از حريق استفاده مي گردند كه علاوه بر پايدار نگاه داشتن سازه، فرصت بيشتري را براي عمليات گـريز/ نجـات فراهم ســـاخته، كاربرد دارد.

لینک های ساختمان های لوکس جزیره کیش

برج های دوقلوی کیش

مجتمع مسکونی کرانه کیش

دهکده ساحلی کیش

مجتمع مسکونی روما کیش

مجتمع مسکونی یاسین کیش

مجتمع مسکونی مینا رزیدنس

مجتمع مسکونی ستاره کیش

برج های ساحلی پرشین

برج های مسکونی شهر افتاب

برج های طلایی کیش

راهنمای خرید خانه در شهرک صدف کیش

مجتمع پرشین مارینا

برج های مسکونی پارسیس کیش