اخبار

راهنمای خرید خانه و زندگی در جزیره کیش

زندگی در شهرهای شلوغ و پرترافیک مانند تهران فرساینده و خسته‌کننده است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به فکر مهاجرت می‌افتند. البته کسی که زندگی در تهران …

زندگی در شهرهای شلوغ و پرترافیک مانند تهران فرساینده و خسته‌کننده است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به فکر مهاجرت می‌افتند. البته کسی که زندگی در تهران و شهرهای بزرگ با امکانات خاصشان را تجربه کرده باشد، شاید به سختی بتواند خودش را با امکانات ضعیف‌تر شهرهای کوچک وفق بدهد؛ به همین دلیل ممکن است بسیاری بخواهند مهاجرت به خارج از کشور را تجربه کنند. یکی از بهترین گزینه ها برای زمان بازنشستگی خرید خانه در کیش است. زندگی در کیش با توجه به انکه منطقه آزاد به حساب می آید شرایط خود را دارد. مناطق مسکونی کیش البته امکاناتی دارند که می‌تواند جوابگوی نیازهای شروندان باشد.البته که مهاجرت به خارج از کشور برتری‌های خاص خودش را دارد، اما به هر حال شاید هر کسی نتواند با فرهنگ غیرایرانی کنار بیاید. برای این دسته از افراد گزینه‌ ویژه‌ای برای مهاجرت وجود دارد؛ جزیزه کیش.

چرا زندگی در کیش ؟

قبل از هر چیز بهتر است به صورت مختصر ببینیم که زندگی در کیش چه مزایایی دارد.بر اساس آمار کیش یکی از چهار منطقه دنیاست که درصد اکسیژن خالص بیشتری نسبت به سایر مناطق دارد. به همین دلیل زندگی در کیش برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند، راحت‌تر است، جانبازان شیمیایی نیازی به استفاده از ماسک اکسیژن ندارند و مردم عادی هم به علت اکسیژن بیشتر احساس خستگی کمتری می‌کنند. اگر کسی هوای آلوده کلان‌شهرها را تجربه کرده باشد شاید همین ویژگی به تنهایی دلیلی قانع‌کننده برای مهاجرت و زندگی در کیش محسوب شود.درصد اکسیژن خالص در کیش بیشتر از سایر مناطق جهان است. این موضوع برای افرادی که مشکل تنفسی دارند ویژگی مثبتی برای زندگی در کیش محسوب می‌شود.

کیش آرامش بسیار خاصی دارد. خبری از بوق‌های ممتد یا ترافیک‌های سرسام‌آور نیست. امنیت در کیش بسیار بالاست و این را می‌توان در ارتفاع کوتاه دیوار خانه‌ها هم مشاهده کرد.از آنجا که کیش جزو مناطق آزاد تجاری محسوب می‌شود شما می‌توانید بدون پرداخت حق گمرک از بهترین خودروهای جهان با قیمتی معقول استفاده کنید. حتی استفاده از خودروهایی مانند سوپر اسپورت‌ها که در داخل کشور ممنوع است در کیش آزاد است.

سطح رفاه در کیش نسبتا بالاست و خانه‌های لوکسی در این جزیره ساخته شده‌اند که می‌تواند هرکسی را وسوسه کند. حالا بهتر است کمی درباره‌ خانه‌های این جزیره صحبت کنیم.

با مناطق مسکونی کیش آشنا شوید

قبل از خرید خانه در کیش لازم است که با مناطق مسکونی کیش آشنا شوید. جزیره‌ کیش از نظر شهرسازی بسیار پیشرفته است و تمامی ساخت‌ و سازها در این جزیره بر اساس طرح جامع شهری کیش پیش می‌رود. در کیش مناطق مسکونی به سه دسته شهرک‌ها، مجتمع‌های مسکونی و برج‌های مسکونی تقسیم می‌شود.

در کیش دو شهرک مسکونی به نام‌های منطقه مسکونی شهرک صدف کیش و منطقه مسکونی شهرک سفین کیش وجود دارد. شهرک صدف ۷ فاز دارد که عملیات ساختمانی ۵ فاز آن به اتمام رسیده، فاز ۶ مراحل پایانی خود را پشت سر می‌گذارد و سازمان منطقه آزاد کیش زمین‌های فاز ۷ را نیز برای شروع ساخت‌ و ساز واگذار کرده است. این شهرک اصلی‌ترین شهرک مسکونی جزیره کیش بوده و موقعیت مکانی آن بسیار مناسب است. اکثر ساکنین و سرمایه‌گذرانی که به جزیره کیش رفت و آمد دارند در این منطقه ساکن‌اند.

شهرک سفین کیش که به شهرک میر مهنا، عرب‌ها یا نوبنیاد نیز معروف است، قدیمی‌ترین منطقه‌ مسکونی کیش است. این منطقه در سال‌های اخیر احیا شده و امکاناتی به آن اضافه شده است. شهرک سفین از سه فاز تشکیل شده و با توجه به متراژهای پایین‌تر، ارزان‌ترین آپارتمان‌های مسکونی در کیش را داراست.

علاوه بر این دو شهرک مسکونی، در نوار ساحلی کیش و به صورت پراکنده در شهر برج‌هایی دیده می‌شود که بسیار لوکس هستند. این برج‌ها امکانات متمایزی مانند سالن ورزش، سالن همایش، استخر و… دارند. از جمله این برج‌ها می‌توان به برج کرانه، برج پرشین، برج دامون کیش ایر و برج طلایی اشاره کرد.

مجتمع‌های مسکونی لوکسی نیز در مناطق مختلف کیش احداث شده‌اند که از نظر ارتفاعی با برج‌های مسکونی متفاوتند، ولی زیربنای بالایی دارند (بین ۳ تا ۵ هزار متر). از جمله این مجتمع‌ها نیز می‌توان به مجتمع مسکونی نسیم کیش و مجتمع مسکونی آناهیتا و برج های دوقلوی کیش اشاره کرد.

برج‌های کیش که اکثرا در نوار ساحلی مرجان احداث شده‌اند بسیار لوکس هستند و قیمت بالایی دارند.

خرید خانه در جزیره کیش و  ویژگی ساختمان‌ها

ضوابط شهرسازی در کیش بسیار سفت و سخت اجرا شده و تراکم‌ مناطق مختلف بر اساس طرح جامع کیش واگذار می‌شود. مثلا در فاز ۳ شهرک سفین یا فاز ۷ شهرک صدف که همچنان ساخت و ساز در آن‌ها ادامه دارد تراکم ۱۳۰ درصدی با سطح اشغال ۴۰ درصد و حداکثر سه طبقه مجاز است. از طرفی به خاطر قوانین جدید سازمان منطقه آزاد کیش و به علت رعایت تعداد پارکینگ‌ها در هر مجتمع، حداکثر هفت واحد در سه طبقه می‌توان احداث کرد. همین موضوع باعث شده در طبقات سوم ساختمان‌های جدید کیش تراس‌های پنجاه شصت متری وجود داشته باشد که نوعی ویژگی و جذابیت خاص محسوب می‌شود.

تمام ساختمان‌های ساخته شده در کیش که بیش از سه طبقه هستند برای دریافت پایان کار باید آسانسور داشته باشند و استانداردهای ایمنی آسانسور در این جزیره به شدت رعایت می‌شود. از طرفی در ساختمان‌های نوساز این جزیره فضای پیلوت مسکونی نیست و به انباری و پارکینگ اختصاص یافته است.

از ویژگی‌های دیگر ساختمان‌های کیش دیوارهای کوتاهشان است که حداکثر یک متر و سی سانتی‌متر ارتفاع دارند. شاید برای کسی که در کلان‌شهرهای ایران زندگی کرده این مسأله عجیب باشد، اما باید بدانید که برای زیبایی شهر و از آنجا که امنیت در کیش بسیار بالاست نیازی به دیوارهای بلند احساس نمی‌شود.نمای ساختمان‌های کیش معمولا طراحی مناسبی دارند. از طرفی به خاطر دسترسی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت کشورهای حاشیه خلیج فارس معمولا کیفیت اجرا نیز بالاست.

در مجموع باید گفت به خاطر نظارت‌های دقیقی که بر ساخت و سازهای جزیره کیش می‌شود، کیفیت ساختمان‌ها یک سر و گردن بالاتر از کیفیت میانگین ساختمان‌های سایر نقاط ایران است. همین موضوع می‌تواند هنگام خرید خانه در کیش کمی از دغدغه‌های شما کم کند.

 یکی از ویژگی‌های ساختمان‌های نوساز کیش تراس‌های وسیع در طبقه سوم است که می‌تواند برای خریداران جذاب باشد.

خرید خانه در کیش و اسناد مالکیت

قبل از خرید خانه در کیش بهتر است بدانید که اسناد مالکیت خانه در این جزیره با بقیه مناطق کشور متفاوت است. در کیش از دو مرجع می‌‌توان سند رسمی مالکیت گرفت: سازمان منطقه آزاد کیش یا اداره ثبت اسناد.

بر اساس قانون مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد کیش متولی اداره جزیره کیش است. بدین ترتیب واگذاری زمین‌ها برای احداث زمین هم توسط همین سازمان انجام می‌شود. بعد از اتمام عملیات ساخت و گرفتن پایان کار می‌توان برای گرفتن سند مالکیت به این سازمان مراجعه کرد. لازم به ذکر است که سند مالکیت ارائه‌شده توسط این سازمان کاملا معتبر است و بانک‌ها نیز برای ارائه تسهیلات این سند را قبول می‌کنند. نکته مهم در مورد اسناد صادره از سازمان منطقه آزاد کیش آن است که انتقال این اسناد معاف از مالیات است و در مجموع نیز تشریفات انتقال کمتری دارد.

دسته دیگر اسناد خانه‌های جزیره کیش مانند سایر سندهای کشوری است. سندهایی که به سند تک‌برگ معروف‌اند و برای دریافت آنها لازم است ابتدا مبایعه‌نامه تنظیم و بعد به دفتر اسناد رسمی مراجعه کرد. به خاطر استعلام‌های موردنیاز از دارایی، نقل و انتقال این سندها چند روز بیشتر از سندهای سازمان منطقه آزاد زمان می‌برد.

بهترین زمان برای خرید خانه در کیش

اگر تصمیم به خرید خانه در کیش گرفته‌اید حالا باید پاسخ این سوال را پیدا کنید: چه زمانی برای خرید بهتر است؟ اگر می‌خواهید برای سکونت یا به عنوان خانه دوم در کیش به دنبال خانه بگردید بهتر است به محض تصمیم‌گیری وارد عمل شوید. زیرا تجربه نشان داده قیمت خانه در کیش روند صعودی دارد.

اما عده‌ای از افراد قصد دارند با خرید خانه در این جزیره سرمایه‌گذاری کرده باشند. این حرکت به خاطر همان روند صعودی قیمت خانه در کیش از نظر اقتصادی حرکت سود‌دهی است. اما برای اینکه بتوانید بیشترین تخفیف را از فروشندگان بگیرید بهتر است در دوره‌ رکود مسکن دست به خرید بزنید. در این شرایط چون مشتری کم است هم دامنه انتخاب‌هایتان بیشتر است و هم بیشتر می‌توانید بر سر قیمت چانه بزنید.

جمع‌بندی خرید خانه و زندگی در کیش

کیش به خاطر هوای پاک، ترافیک کم و امکانات رفاهی مناسب می‌تواند یکی از گزینه‌های مهاجرت درون کشوری باشد.توسعه کیش دقیقا بر اساس طرح توسعه شهری کیش انجام شده و خانه‌های مسکونی آن اکثرا در شهرک‌هایی خاص قرار دارند.نظارت بر ساخت و ساز در کیش بالاست و به همین دلیل کیفیت ساختمان‌های این جزیره بسیار مناسب است.در کیش اسناد خانه‌ها توسط دو نهاد سازمان مناطق آزاد کیش و اداره ثبت اسناد ارائه می‌شود. سندهای سازمان مناطق آزاد کیش حین نقل و انتقال معاف از مالیات است.اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، بهترین زمان برای خرید خانه در کیش هنگام رکود بازار مسکن است.

با چه مبلغی می‌ توان در کیش آپارتمان خرید؟

خرید آپارتمان در کیش

خرید خانه با توجه به میزان تقاضا برای سرمایه‌گذاری می‌تواند مورد خوبی باشد. گذشته از آن زیبایی‌ها و جاذبه‌های کیش به‌تنهایی می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد. بنابراین برای خرید آپارتمان در کیش باقیمت مناسب بهتر است باقیمت‌ها و مناطق مختلف آن آشنا شوید. برای خرید آپارتمان در کیش گزینه‌های بسیاری باقیمت‌های متفاوت خواهید داشت. چنانچه برای خرید آپارتمان در کیش بودجه محدودی در اختیاردارید، می‌توانید به محله بومی و قدیمی میر مهنا مراجعه کنید. همچنین خیابان شمشاد نیز برای خرید آپارتمان در کیش با هزینه کم و مقرون‌به‌صرفه می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. در حال حاضر برج‌های متنوعی در کیش اقدام به فروش واحدهای نقلی خودکرده‌اند که مناظر خیره‌کننده‌ای از دریا را در اختیار ساکنان خود قرار می‌دهند.

خرید آپارتمان در کیش باقیمت ارزان

برای خرید آپارتمان ارزان در کیش انتخاب‌های متفاوتی خواهید داشت. از محله قدیمی میر مهنا گرفته تا خیابان شمشاد هرکدام قیمت‌های متفاوتی برای خرید آپارتمان در کیش دارند که به نسبت سایر مناطق جزیره ارزان‌تر هستند. نوبنیاد ازجمله مناطقی است که می‌توانید در آن برای خرید آپارتمان در کیش باقیمت مناسب اقدام کنید. متوسط قیمت خرید آپارتمان در کیش و نوبنیاد در حدود ۹ تا ۱۱ میلیون تومان به ازای هر مترمربع است. درواقع چنانچه تمایل به خرید آپارتمان ۶۵ متری در نوبنیاد با کلیه امکانات را دارید باید ۷۸۰ میلیون تومان بودجه در اختیار داشته باشید. این مبلغ برای واحدهای قدیمی‌تر با امکانات کم طبیعتاً کاهش می‌یابد. در مقابل محله میر مهنا گوی سبقت برای خرید آپارتمان در کیش با مناسب را ربوده و برای هر مترمربع آپارتمان حدود ۸ تا ۱۰ میلیون تومان را طلب می‌کند. به‌عنوان‌مثال آپارتمانی ۵۲ متری و ۱۵ ساله در این منطقه باقیمت ۴۸۰ میلیون تومان برای فروش آگهی شده است.

خرید آپارتمان در دیوار کیش

فاز ۴ شهرک صدف و منطقه دامون گیت نیز برای کسانی که تمایل به خرید آپارتمان در کیش باقیمت مناسب دارند می‌تواند انتخاب خوبی باشد. متوسط قیمت خرید آپارتمان در کیش و فاز ۴ شهرک صدف در حدود ۸ تا ۱۰ میلیون تومان با توجه به موقعیت ملک متغیر است. به‌عنوان‌مثال آپارتمانی ۵۳ متری در این منطقه با مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان برای فروش قرار داده‌شده درصورتی‌که آپارتمان دیگری با متراژ ۴۷ متر ۳۵۰ میلیون تومان آگهی شده است.

خرید آپارتمان در کیش با بودجه محدود و حتی کم نیز امکان‌پذیر است، کافی ست کمی جستجوی خود را گسترش دهید.

خرید آپارتمان میان قیمت در کیش

برای بررسی قیمت‌های خرید آپارتمان در کیش باقیمت مناسب و متوسط محدوده قیمت خرید ملک را بین ۵۰۰ تا ۱ میلیارد تومان در نظر می‌گیریم. لازم به ذکراست که با این بودجه می‌توانید در تمام مناطقی که در فوق ذکر شد اقدام به خرید آپارتمان با متراژ بالاتر کنید.مجتمع‌های مسکونی با شرایط مناسبی در کیش وجود دارند که می‌توانید آپارتمان نقلی خود را ازآنجا خریداری کنید. مجتمع ایرانیان برای خرید آپارتمان در کیش و قیمت هر مترمربع  ۹ تا ۱۷ میلیون تومان می‌تواند انتخاب خوبی باشد. به‌عنوان‌مثال آپارتمان ۶۰ متری در این مجتمع باقیمت ۵۷۰ میلیون تومان برای فروش آگهی شده است.

خرید آپارتمان در شهرک صدف کیش

شهرک صدف نیز که از شهرک‌های خوش‌نام جزیره کیش است، برای خرید آپارتمان در کیش در حدود ۱۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بودجه خواهد داشت. به‌عنوان‌مثال آپارتمانی ۵۷ متری در این شهرک باقیمت ۵۷۰ میلیون تومان برای فروش آگهی شده است. شهر آفتاب گرچه واحدهای لوکس و بورژوایی بسیاری دارد اما چنانچه تمایل به خرید آپارتمان در کیش و این منطقه را دارید باکمی جستجو می‌توانید واحد موردنظر خود را بیابید. به‌عنوان‌مثال آپارتمانی ۱۰۷ متری و مبله دریکی از بلوک‌های این منطقه باقیمت ۱ میلیارد و ۹۲۶ میلیون تومان برای فروش آگهی شده است.

برای خرید آپارتمان در کیش پس از تعیین بودجه نهایی خود می‌توانید موارد بهینه باقیمت مناسب را انتخاب کنید.

آپارتمان‌های شیک و لوکس در کیش

برای خرید آپارتمان در کیش با امکانات بی‌نظیر و شیک نیز انتخاب‌های فراوانی در مناطق مختلف خواهید داشت. برای این منظور طبقات فوقانی برج ایرکیش می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. به‌عنوان‌مثال آپارتمانی ۲۶۵ متری، باقیمت ۱۰ میلیارد و ۳۳۵ میلیون تومان برای فروش آگهی شده است. در برج روما نیز می‌توانید آپارتمان‌های ۱۶۶ متری نوساز را باقیمت ۱۳ میلیون تومان به ازای هر مترمربع خریداری کنید.

خرید آپارتمان در برج های مسکونی کیش

آپارتمان‌های نقلی در کیش بسته به موقعیت قرارگیری ملک در هر نقطه از این جزیره زیبا، قیمت‌های متفاوتی خواهند داشت. با جستجویی ساده در میان موارد خرید آپارتمان در کیش با توجه به بودجه خود انتخاب‌های فراوانی خواهید داشت. عموما محله‌های بومی‌نشین و قدمی جزیره از قیمتی بسیار ارزان‌تر از سایر نواحی آن دارند که از آن جمله می‌توان به میر مهنا اشاره کرد. همچنین برج‌ها، مجتمع‌های مسکونی و شهرک‌های مختلف در سطح جزیره می‌توانند نیازهای شما برای خرید آپارتمان در کیش را مرتفع سازند. با توجه به بودجه‌ای که برای خرید آپارتمان در کیش تعیین کرده‌اید دو انتخاب عمده پیش رو خواهید داشت. خرید آپارتمان با متراژ کم در منطقه بهتر یا خرید آپارتمان با متراژ بالا در محله‌ای مناسب و ارزان‌قیمت، هرکدام از این تصمیمات در میزان بازگشت سرمایه شما در سال‌های آتی تأثیرگذار است.

تفریحات و جاهای دیدنی کیش به‌قدری متنوع هستند که می‌تواند هرکسی را برای زندگی در آن‌جا وسوسه کند. کیش گزینه مناسب برای کسانی است که به دنبال زندگی در یک منطقه آرام و در

عین‌حال هیجان‌انگیز هستند. چنانچه علاقه‌مند به زندگی در این شهر هستید، می‌توانید بودجه خود را مشخص کرده و بر  اساس آن از طریق سایت مشاورین املاک کیش به دنبال خانه موردنظر خود بگردید.

مشاور امور سرمایه گذاری در جزیره زیبای کیش

همکاری در  فروش  ساختمان های مسکونی

خرید – فروش – رهن – اجاره

حیدری کیا

09347699893

با ما حس ارزشمند یک انتخاب را تجربه کنید