اخبار

قیمت مسکن جزیره کیش در سال 99

اگر افزایش قیمتی را برای مسکن جزیره کیش در سال آینده بخواهیم متصور باشیم به نظر می‌رسد افزایشی کمتر از نرخ تورم باشد. درست است که افزایش در قیمت مصالح ساختمانی و قیمت زمین داشته‌ایم، اما مهم‌ترین حرف در این حوزه را تقاضا می‌زند.در حوزه مسکن جزیره کیش به نظر نمی‌آید در سال آینده افزایش قیمت شدید و محسوسی داشته باشیم. با اینکه پیش‌بینی افزایش قیمت آن‌چنانی برای ملک در سال آینده نمی‌شود اما به نظر می‌رسد با همین قیمت‌های موجود تعداد خرید و فروش افزایش پیدا کند.

در سال 98 همزمان با افزایش قیمت شدید مسکن در جزیره کیش، مردم سردرگم شده بودند و پول نداشتند و نمی‌توانستند آن را تامین کنند. به این معنی که تقاضای خرید داشتند اما پولشان نمی‌رسید. پولی که در سال 98 چه از طریق وام یا هر محل دیگری توانسته بودند جمع کنند اما با افزایش قیمت‌ها باز هم کافی نبود.

به  نظر می‌رسد که سال 99 سالی باشد که تقاضاها برای مسکن در کیش شروع شود و دولت و بانک مسکن هم بتواند وام‌های مسکن را تقویت کند. در نهایت در این حوزه به نظر می‌رسد مقدار فروش در جزیره کیش افزایش پیدا کند.افزایش قیمتی نیز که در پایان امسال در حوزه مسکن به وجود آمد به نظر منطقی نمی‌آمد و به نظر می‌رسد همین مقدار افزایش قیمت نیز از بین برود و در سال 99 کاهش قیمت داشته باشیم. زیرا فایل‌های فروش جزیره بسیار زیاد بوده و فرد خریدار بسیار کم است.

با این حال اگر در مجموع افزایش قیمتی را برای مسکن کیش در سال آینده بخواهیم متصور باشیم به نظر می‌رسد کمتر از نرخ تورم باشد. درست است که افزایش در قیمت مصالح ساختمانی و قیمت زمین داشته‌ایم، اما مهم‌ترین حرف در این حوزه را تقاضا می‌زند که در حال حاضر به نظر می‌رسد عرضه و تقاضا کنترل شده است.

جزیره کیش ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد و  این سرمایه گذاری باعث رونق تولید و اشتغال در جزیره کیش خواهد شد.

در بخش ساخت و ساز، سرمایه گذاری های بسیار زیادی در مناطق آزاد و بویژه جزیره کیش انجام شده و تا سال 1400 بالغ بر 28 هزار میلیارد ریال در بخش ساختمان و ساخت و ساز با کاربری های مختلف در جزیره کیش سرمایه گذاری خواهد شد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: صنعت ساختمان در جزیره کیش پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی را دارد و در حال حاضر در جزیره کیش بیش از 650 شرکت فعال داریم که نیمی از آنها توان صادرات محصولات خود را دارند  و برخی از آنها در سال گذشته تا 50 میلیون دلار به سرزمین اصلی و کشورهای همسایه صادرات داشتند.

مشاور امور سرمایه گذاری در جزیره زیبای کیش

همکاری در  فروش  ساختمان های مسکونی

خرید – فروش – رهن – اجاره

حیدری کیا

09347699893

با ما حس ارزشمند یک انتخاب را تجربه کنید