اخبار

رشد تقاضای مسکن در جزیره زیبای کیش

گزارش از آمارهای رسمی جدید درباره بازار مسکن جزیره زیبای کیش حاکی است که خرید آپارتمان مسکونی در طی ماه گذشته با ثبت رکورد بیشترین حجم معاملات را داشته است این رشد خرید مسکن در جزیره در 18 ماه گذشته بی سابقه بوده است.

از زمستان سال 97، مطابق پیش‌بینی‌های کارشناسی، «عکس‌العمل معنادار و حساب شده»در هر دو سمت بازار از یکسو جلوی رکود و از سوی دیگر شرایط تشکیل رونق را در بازار در میان‌مدت فراهم می‌آورد. روند خرید و فروش آپارتمان در جزیره زیبای کیش،از میانه پاییز سال گذشته  با رشد 2 تا 4 درصدی در ماه‌های آبان و آذر، تغییر فاز پیدا کرد و هم‌اکنون شتاب معاملات –میزان رشد در حجم خرید و فروش- شیب 1/ 29 درصدی به خود گرفته است.

این رشد معاملاتی در عین حال، کاملاً با ثبات قیمتی همراه است به این معنی که فاز پیش‌رونق مسکن به‌صورت «غیرتورمی» شکل گرفته است. در حال حاضر میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در کیش 6 میلیون تومان است و کل معاملات 10 ماه گذشته از سال جاری در حوزه ملک مسکونی در این شهر زیبا، با همین میانگین قیمتی انجام شده است؛

متوسط قیمت واحد مسکونی 50 متری در جزیره زیبای کیش هم‌اکنون 300 میلیون تومان است.فاز کنونی پیش‌رونق مسکن به دلیل همجواری با نقل‌وانتقالات شب عید –جابه‌جایی‌های ماه‌های بهمن و اسفند- به‌صورت ممتد ادامه پیدا می‌کند و پیش‌بینی می‌شود تا حداکثر دو فصل آینده به رونق تبدیل شود. مقایسه آمار معاملات مسکن در دوره بلندمدت گذشته نشان می‌دهد اولین ماه زمستان امسال، گرم‌ترین ماه بازار ملک بوده است.

برخی سایت‌ها به نقل از برخی افراد مشاورین املاک این‌طور نوشتند که «بازار مسکن در سال 98 به حرکت می‌افتد»! در کنار این نوع اظهارنظرهای فاقد مستندات آماری و کارشناسی،برخی شایعات نیز بر افزایش قیمت مسکن در ماه‌های آتی دامن می‌زند که مجموعه این نوع اطلاعات می‌تواند در جهت تخریب تحولات جدید عمل کند و معاملات مسکن را از مسیر طبیعی در حال شکل‌گیری، منحرف کند.

 

کلمات کلیدی مسکن در کیش

پیش فروش آپارتمان در کیش،پیش فروش واحدهای مسکونی در کیش،خرید اقساطی آپارتمان در کیش،خرید آپارتمان در دامون کیش،خرید آپارتمان در شهر آفتاب کیش،خرید آپارتمان در کیش با وام،خرید آپارتمان در کیش شهرک صدف،خرید خانه در کیش با وام بانکی،خرید خانه در کیش روی دیوار،خرید خانه ویلایی در کیش،خرید سوئیت در کیش،خرید ویلا در دامون ساحلی کیش،خرید ویلا ساحلی در کیش،دامون دريا كيش،دامون کیش ایر،دیوار کیش،سوئیت ساحلی کیش،شرایط وام مسکن در کیش،شهرك دامون ساحلي كيش،شهرک صدف کیش کجاست،فروش اپارتمان در کیش،فروش آپارتمان نوساز در کیش،قیمت اجاره آپارتمان در کیش،قیمت خرید خانه در کیش،قیمت مسکن مهر در کیش،مجتمع دامون کیش،موقعیت شهرک صدف کیش،موقعیت مکانی شهرک صدف کیش،نقشه شهرک صدف کیش،ویلا ساحلی کیش،ویلاهای دامون ساحلی کیش