اخبار

راهنمای خرید خانه درشهرك صدف جزیره كيش

شهرک صدف کیش

صدف در کنار مرواریدش به ارزش خود افزوده است! فاصله شهرك صدف كيش تا دريا با پای پیاده 25 دقیقه میباشد، البته بستگی به موقعیت دقیق شما نیز دارد. وقتی که از فرودگاه خارج میشوید اولین شهرک مسکونی شهرک صدف میباشد. صدف همچنین قدیمی ترین شهرک مسکونی کیش است اما اگر مایل به اجاره سوئیت در شهرک صدف میباشد اصلا جای نگرانی ندارد چرا که شهرک صدف دارای 7 فاز میباشد الاوه بر آن ساختمان های زیادی هر چند سال یک بار در حال باز سازی میباشند. صدف در کنار پاساژ مروارید به محل مناسبی برای اسکان گردشگران و سکونت کیشوندان تبدیل شده است.

چرا شهرک صدف در جزیره کیش؟

صدف بیشترین نمره را از گردشگرانی که به جزیره کیش سفر کرده اند دریافت کرده است. جدای از این که سرتاسر جزیره کیش بسیار تمیز میباشد قدم زدن در آن بسیار لذت بخش میباشد مخصوصا اگر مقصد شما رسیدن به دریا باشد. اسکله تفریحی میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. فاصله شهرك صدف كيش تا دريا را در واقع باید این گونه پرسید. از کجای شهرک صدف؟ از دورترین نقطه در صدف تا دریا 50 دقیقه راه میباشد. همچنین شما میتونید از وسائل حمل و نقل عمومی در کیش هم استفاده کنید. فاصله کم با مراکز تفریحی تجاری و پوشش جغرافیایی مناسب آن از نکات مثبت این شهرک میباشد.

اجاره سوئیت در شهرک صدف کیش

پوشش گیاهی جذاب صدف یکی از بهترین نقاط قوت صدف میباشد، فارغ از اینکه فاصله شهرك صدف كيش تا دريا چقدر میباشد قدم زدن و بیدار شدن در این منطقه انرژی بیشتری به شما خواهد داد، اگر خیلی هم اهل پیاده رویی نیستید و مایل به استفاده از وسائل نقلیه عمومی نیز نمیباشید میتونید از سیستم اجاره خودرو کیش استفاده کنید.

راهنمای کامل خرید خانه در کیش

زندگی در شهرهای شلوغ و پرترافیک مانند تهران فرساینده و خسته‌کننده است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به فکر مهاجرت می‌افتند. البته کسی که زندگی در تهران […]

زندگی در جزیره کیش

زندگی در شهرهای شلوغ و پرترافیک مانند تهران فرساینده و خسته‌کننده است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به فکر مهاجرت می‌افتند. البته کسی که زندگی در تهران و شهرهای بزرگ با امکانات خاصشان را تجربه کرده باشد، شاید به سختی بتواند خودش را با امکانات ضعیف‌تر شهرهای کوچک وفق بدهد؛ به همین دلیل ممکن است بسیاری بخواهند مهاجرت به خارج از کشور را تجربه کنند. یکی از بهترین گزینه ها برای زمان بازنشستگی خرید خانه در کیش است. زندگی در کیش با توجه به انکه منطقه آزاد به حساب می آید شرایط خود را دارد. مناطق مسکونی کیش البته امکاناتی دارند که می‌تواند جوابگوی نیازهای شروندان باشد.

البته که مهاجرت به خارج از کشور برتری‌های خاص خودش را دارد، اما به هر حال شاید هر کسی نتواند با فرهنگ غیرایرانی کنار بیاید. برای این دسته از افراد گزینه‌ ویژه‌ای برای مهاجرت وجود دارد؛ جزیزه کیش.

اولین چیزی که با شنیدن نام جزیره کیش به ذهن می‌رسد بازارها و مناطق گردشگری‌اش است. اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که این جزیره می‌تواند برای زندگی هم محل مناسبی باشد؟ اگر بخواهید به این جزیره مهاجرت کنید باید از شرایط خرید خانه در کیش اطلاع داشته باشید. در این مطلب می‌خواهیم شما را به صورت کلی با این شرایط آشنا کنیم.

 

دلیل انتخاب جزیره کیش برای زندگی ؟

قبل از هر چیز بهتر است به صورت مختصر ببینیم که زندگی در کیش چه مزایایی دارد.

بر اساس آمار کیش یکی از چهار منطقه دنیاست که درصد اکسیژن خالص بیشتری نسبت به سایر مناطق دارد. به همین دلیل زندگی در کیش برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند، راحت‌تر است، جانبازان شیمیایی نیازی به استفاده از ماسک اکسیژن ندارند و مردم عادی هم به علت اکسیژن بیشتر احساس خستگی کمتری می‌کنند. اگر کسی هوای آلوده کلان‌شهرها را تجربه کرده باشد شاید همین ویژگی به تنهایی دلیلی قانع‌کننده برای مهاجرت و زندگی در کیش محسوب شود.

 درصد اکسیژن خالص در کیش بیشتر از سایر مناطق جهان است. این موضوع برای افرادی که مشکل تنفسی دارند ویژگی مثبتی برای زندگی در کیش محسوب می‌شود.کیش آرامش بسیار خاصی دارد. خبری از بوق‌های ممتد یا ترافیک‌های سرسام‌آور نیست. امنیت در کیش بسیار بالاست و این را می‌توان در ارتفاع کوتاه دیوار خانه‌ها هم مشاهده کرد.از آنجا که کیش جزو مناطق آزاد تجاری محسوب می‌شود شما می‌توانید بدون پرداخت حق گمرک از بهترین خودروهای جهان با قیمتی معقول استفاده کنید. حتی استفاده از خودروهایی مانند سوپر اسپورت‌ها که در داخل کشور ممنوع است در کیش آزاد است.

سطح رفاه در کیش نسبتا بالاست و خانه‌های لوکسی در این جزیره ساخته شده‌اند که می‌تواند هرکسی را وسوسه کند. حالا بهتر است کمی درباره‌ خانه‌های این جزیره صحبت کنیم.

با مناطق مسکونی جزیره کیش بهتر آشنا شوید

قبل از خرید خانه در کیش لازم است که با مناطق مسکونی کیش آشنا شوید. جزیره‌ کیش از نظر شهرسازی بسیار پیشرفته است و تمامی ساخت‌ و سازها در این جزیره بر اساس طرح جامع شهری کیش پیش می‌رود. در کیش مناطق مسکونی به سه دسته شهرک‌ها، مجتمع‌های مسکونی و برج‌های مسکونی تقسیم می‌شود.

در کیش دو شهرک مسکونی به نام‌های منطقه مسکونی شهرک صدف کیش و منطقه مسکونی شهرک سفین کیش وجود دارد. شهرک صدف ۷ فاز دارد که عملیات ساختمانی ۵ فاز آن به اتمام رسیده، فاز ۶ مراحل پایانی خود را پشت سر می‌گذارد و سازمان منطقه آزاد کیش زمین‌های فاز ۷ را نیز برای شروع ساخت‌ و ساز واگذار کرده است. این شهرک اصلی‌ترین شهرک مسکونی جزیره کیش بوده و موقعیت مکانی آن بسیار مناسب است. اکثر ساکنین و سرمایه‌گذرانی که به جزیره کیش رفت و آمد دارند در این منطقه ساکن‌اند.

شهرک سفین کیش که به شهرک میر مهنا، عرب‌ها یا نوبنیاد نیز معروف است، قدیمی‌ترین منطقه‌ مسکونی کیش است. این منطقه در سال‌های اخیر احیا شده و امکاناتی به آن اضافه شده است. شهرک سفین از سه فاز تشکیل شده و با توجه به متراژهای پایین‌تر، ارزان‌ترین آپارتمان‌های مسکونی در کیش را داراست.

ارزان‌ترین خانه‌های جزیره  کیش در شهرک سفین کیش واقع است.

علاوه بر این دو شهرک مسکونی، در نوار ساحلی کیش و به صورت پراکنده در شهر برج‌هایی دیده می‌شود که بسیار لوکس هستند. این برج‌ها امکانات متمایزی مانند سالن ورزش، سالن همایش، استخر و… دارند. از جمله این برج‌ها می‌توان به برج کرانه، برج پرشین، برج دامون کیش ایر و برج طلایی اشاره کرد.

مجتمع‌های مسکونی لوکسی نیز در مناطق مختلف کیش احداث شده‌اند که از نظر ارتفاعی با برج‌های مسکونی متفاوتند، ولی زیربنای بالایی دارند (بین ۳ تا ۵ هزار متر). از جمله این مجتمع‌ها نیز می‌توان به مجتمع مسکونی نسیم کیش و مجتمع مسکونی آناهیتا اشاره کرد.

برج‌های کیش که اکثرا در نوار ساحلی احداث شده‌اند بسیار لوکس هستند و قیمت بالایی دارند.

خرید خانه در جزیره کیش کیش و  ویژگی ساختمان‌ها

ضوابط شهرسازی در کیش بسیار سفت و سخت اجرا شده و تراکم‌ مناطق مختلف بر اساس طرح جامع کیش واگذار می‌شود. مثلا در فاز ۳ شهرک سفین یا فاز ۷ شهرک صدف که همچنان ساخت و ساز در آن‌ها ادامه دارد تراکم ۱۳۰ درصدی با سطح اشغال ۴۰ درصد و حداکثر سه طبقه مجاز است. از طرفی به خاطر قوانین جدید سازمان منطقه آزاد کیش و به علت رعایت تعداد پارکینگ‌ها در هر مجتمع، حداکثر هفت واحد در سه طبقه می‌توان احداث کرد. همین موضوع باعث شده در طبقات سوم ساختمان‌های جدید کیش تراس‌های پنجاه شصت متری وجود داشته باشد که نوعی ویژگی و جذابیت خاص محسوب می‌شود.

تمام ساختمان‌های ساخته شده در کیش که بیش از سه طبقه هستند برای دریافت پایان کار باید آسانسور داشته باشند و استانداردهای ایمنی آسانسور در این جزیره به شدت رعایت می‌شود. از طرفی در ساختمان‌های نوساز این جزیره فضای پیلوت مسکونی نیست و به انباری و پارکینگ اختصاص یافته است.

از ویژگی‌های دیگر ساختمان‌های کیش دیوارهای کوتاهشان است که حداکثر یک متر و سی سانتی‌متر ارتفاع دارند. شاید برای کسی که در کلان‌شهرهای ایران زندگی کرده این مسأله عجیب باشد، اما باید بدانید که برای زیبایی شهر و از آنجا که امنیت در کیش بسیار بالاست نیازی به دیوارهای بلند احساس نمی‌شود.

نمای ساختمان‌های کیش معمولا طراحی مناسبی دارند. از طرفی به خاطر دسترسی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت کشورهای حاشیه خلیج فارس معمولا کیفیت اجرا نیز بالاست.

در مجموع باید گفت به خاطر نظارت‌های دقیقی که بر ساخت و سازهای جزیره کیش می‌شود، کیفیت ساختمان‌ها یک سر و گردن بالاتر از کیفیت میانگین ساختمان‌های سایر نقاط ایران است. همین موضوع می‌تواند هنگام خرید خانه در کیش کمی از دغدغه‌های شما کم کند.

مناطق مسکونی جزیره کیش

یکی از ویژگی‌های ساختمان‌های نوساز کیش تراس‌های وسیع در طبقه سوم است که می‌تواند برای خریداران جذاب باشد.

خرید خانه در کیش و اسناد مالکیت

قبل از خرید خانه در کیش بهتر است بدانید که اسناد مالکیت خانه در این جزیره با بقیه مناطق کشور متفاوت است. در کیش از دو مرجع می‌‌توان سند رسمی مالکیت گرفت: سازمان منطقه آزاد کیش یا اداره ثبت اسناد.

بر اساس قانون مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد کیش متولی اداره جزیره کیش است. بدین ترتیب واگذاری زمین‌ها برای احداث زمین هم توسط همین سازمان انجام می‌شود. بعد از اتمام عملیات ساخت و گرفتن پایان کار می‌توان برای گرفتن سند مالکیت به این سازمان مراجعه کرد. لازم به ذکر است که سند مالکیت ارائه‌شده توسط این سازمان کاملا معتبر است و بانک‌ها نیز برای ارائه تسهیلات این سند را قبول می‌کنند. نکته مهم در مورد اسناد صادره از سازمان منطقه آزاد کیش آن است که انتقال این اسناد معاف از مالیات است و در مجموع نیز تشریفات انتقال کمتری دارد.

دسته دیگر اسناد خانه‌های جزیره کیش مانند سایر سندهای کشوری است. سندهایی که به سند تک‌برگ معروف‌اند و برای دریافت آنها لازم است ابتدا مبایعه‌نامه تنظیم و بعد به دفتر اسناد رسمی مراجعه کرد. به خاطر استعلام‌های موردنیاز از دارایی، نقل و انتقال این سندها چند روز بیشتر از سندهای سازمان منطقه آزاد زمان می‌برد.

 سندهایی که توسط سازمان منطقه آزاد کیش صادر می‌شوند از مالیات نقل و انتقال معاف‌اند.

 بهترین زمان برای خرید خانه در کیش

اگر تصمیم به خرید خانه در کیش گرفته‌اید حالا باید پاسخ این سوال را پیدا کنید: چه زمانی برای خرید بهتر است؟

اگر می‌خواهید برای سکونت یا به عنوان خانه دوم در کیش به دنبال خانه بگردید بهتر است به محض تصمیم‌گیری وارد عمل شوید. زیرا تجربه نشان داده قیمت خانه در کیش روند صعودی دارد.

اما عده‌ای از افراد قصد دارند با خرید خانه در این جزیره سرمایه‌گذاری کرده باشند. این حرکت به خاطر همان روند صعودی قیمت خانه در کیش از نظر اقتصادی حرکت سود‌دهی است. اما برای اینکه بتوانید بیشترین تخفیف را از فروشندگان بگیرید بهتر است در دوره‌ رکود مسکن دست به خرید بزنید. در این شرایط چون مشتری کم است هم دامنه انتخاب‌هایتان بیشتر است و هم بیشتر می‌توانید بر سر قیمت چانه بزنید.

 زندگی در جزیره کیش

کیش به خاطر هوای پاک، ترافیک کم و امکانات رفاهی مناسب می‌تواند یکی از گزینه‌های مهاجرت درون کشوری باشد.

توسعه کیش دقیقا بر اساس طرح توسعه شهری کیش انجام شده و خانه‌های مسکونی آن اکثرا در شهرک‌هایی خاص قرار دارند.

نظارت بر ساخت و ساز در کیش بالاست و به همین دلیل کیفیت ساختمان‌های این جزیره بسیار مناسب است.

در کیش اسناد خانه‌ها توسط دو نهاد سازمان مناطق آزاد کیش و اداره ثبت اسناد ارائه می‌شود. سندهای سازمان مناطق آزاد کیش حین نقل و انتقال معاف از مالیات است.

اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، بهترین زمان برای خرید خانه در کیش هنگام رکود بازار مسکن است.

بهترین محله‌ های کیش برای زندگی

امروزه جذابیت کیش به سطحی فراتر از تنها یک قطب گردشگری رسیده و بسیاری از مسافران این جزیره، پس از سفرهای متعدد، تصمیم به زندگی در این شهر گرفته‌اند و لذا بازار مسکن در این جزیره بسیار فعال و پر رونق است. در این مقاله قرار است بهترین محله های کیش برای زندگی را به شما معرفی کنیم.

 

شهرک صدف کیش

بهترین محله‌ های کیش برای زندگی

قطعا در خرید خانه، آن هم در یک شهر جدید، باید موارد بسیاری را مد نظر بگیرید! از جملۀ مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دسترسی به مجموعه‌های خدماتی و رفاهی، مانند سوپرمارکت، مراکز خرید و مراکز درمانی اشاره کرد. یکی از بهترین مناطق کیش از این نظر، شهرک صدف است که به عنوان یک بخش نوساز و در حال توسعۀ جزیره شناخته شده و یکی از موقعیت‌های ایده‌آل، هم برای اجاره سوئیت و هم خرید آپارتمان به شمار می‌آید. در حال حاضر، تنها 5 فاز از 7 فاز این مجموعه مورد بهره‌برداری قرار گرفته و دوتای دیگر نیز در حال ساخت هستند.

قطعا می‌دانید وقتی از خرید خانه در یک محلۀ خوب کیش حرف می‌زنیم، اصلا موارد ارزانی مدنظرمان نیست و باید انتظار قیمت‌هایی مشابه سایر کلان‌شهرها را داشته باشد. فارغ از قیمت، بهتر است خودتان در سفر بعدی‌تان به کیش، سرکی در گوشه و کنار این محله و فاز‌های مختلف آن بزنید و کمی اطراف را سبک سنگین کنید و با توجه به ظاهر محله و خانه‌ها، تصمیمی عاقلانه بگیرید. ضمنا سعی کنید این کار را قبل از مراجعه به مشاوران املاک انجام دهید!

همان‌طور که گفتیم، با انتخاب این شهرک، دسترسی بسیار خوبی به مجموعه‌های رفاهی لازم خواهید داشت و می‌توانید از طریق بزرگراه خلیج فارس، به سایر نقاط کیش هم دسترسی داشته باشید. با اینکه صدف چسبیده به ساحل نیست، می‌توانید خانه‌ای با چشم‌انداز دریا انتخاب کنید و با طی مسافتی حدود 3.5 کیلومتر، پا بر شن‌های خلیج فارسمان بگذارید.

شهرک دامون کیش

شهرک ساحلی دامون، یکی دیگر از مناطق پیشنهادی ما برای اجارۀ سوئیت و خرید خانه است. تنها دیدن یک عکس از این مجموعه کافی‌ست تا عاشقش شوید! اصلا چطور ممکن است کسی نظم خانه‌هایی که با معماری مدرن ساخته شده‌اند و فوج‌فوج، در برابر دریا سینه سپر کرده‌اند را نادیده بگیرد؟ با انتخاب دامون، علاوه‌بر محله‌ای زیبا و اِشرافی دلپذیر به دریا، می‌توانید از گزینه‌های متعددی مانند خانه‌های دوبلکس، آپارتمان‌های چند طبقه و برج‌های مسکونی برخوردار شوید و با توجه به نیازتان، بهترین مورد را برگزینید.

از ویژگی‌هایی که این شهرک را تبدیل به یکی از بهترین محله های کیش برای زندگی می‌کند، موقعیت خوب آن است. با انتخاب این شهرک می‌توانید به راحتی به امکانات رفاهی-تفریحی، مانند بیمارستان، استخر و از همه مهم‌تر، مرکز خرید دامون بهره ببرید. خیابان و میدان وصال که در نزدیکی این مجموعۀ اقامتی قرار گرفته است نیز شما را به راحتی به سایر بخش‌های این جزیره مرتبط می‌کند.

منطقه مسکونی صفین کیش

بهترین محله‌ های کیش برای زندگی

این منطقۀ مسکونی در طبقه‌بندیِ فازهای مختلفی تقسیم‌بندی شده است که معروف‌ترین آن فاز 1،2،3 و نوبنیاد با ساختمان‌های ویلایی‌های F2 فاز A2 فازA  و … نام دارد. منطقۀ صفین قدیمی‌ترین منطقۀ مسکونی کیش است؛ اما فقط بخش بومی‌نشین آن ساخت و بافت قدیمی دارد. محلۀ نوبنیاد به تازگی ساخته شده، اما به علت دور بودن از مرکز شهر، قیمت‌هایی به نسبت پایین‌تر دارد. این منطقه به علت سودآوری بالا بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. رستوران ساحلی میرمهنا، بازار صفین (عرب‌ها)، مجتمع تجاری پارس خلیج، درخت سبز کیش، باغ بهشت و بازار ماهی‌فروشان در نزدیکی این منطقه قرار دارند.

مجتمع‌های مسکونی پراکنده در کیش

بهترین مناطق مسکونی کیش

در نقاط مختلف جزیرۀ کیش، مجتمع‌های مسکونی بسیاری به صورت پراکنده ساخته شده که برخی از آن‌ها به‌صورت ویلایی یا ساحلی بوده و برخی دیگر مجتمع‌های ویلایی یا آپارتمانی هستند. بیشتر این سازه‌ها در سال‌های اخیر ساخته شده و بنای نوساز و مجهزی دارند. از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به شهرک دامون کیش، شهرک نسیم، مجتمع مسکونی پاسارگاد، مجتمع مسکونی آناهیتا، شهرک دیدنی‌ها، دهکده ساحلی خلیج فارس  شهرک آفتاب کیش و … اشاره کرد. این شهرک‌های پراکنده و برج‌های آسمان‌خراش در خارج از محدودۀ منطقۀ صفین و منطقۀ صدف هستند و طرفداران خاص خود را دارند.

به‌طور کلی، اگر قصد سرمایه‌گذاری در کیش را دارید؛ باید بدانید که از اواسط سال 1393 تا پایان سال 1394 برای اولین بار در طول 20 سال عمر صنعت ساختمان سازی جزیره کیش، این صنعت در یک رکود نسبی قرار داشته و قیمت‌ها رشد خاصی نداشته و این سابقه، ممکن است نظر شما را برگرداند. البته از طرفی دیگر بر خلاف نقاط دیگر کشور و شهرهای دیگر ایران، قیمت مسکن در کیش کاهش محسوسی نیز نداشته است؛ گرچه در سال‌های اخیر رشد اندکی در قیمت‌ها مشهود است.

از ویژگی‌های منحصر به‌فرد سازه‌های مسکونی در کیش می‌توان گفت که براساس قوانین سازمان منطقه آزاد کیش، در طبقات سوم و آخر ساختمان‌های جدید کیش، باید تراس‌های پنجاه تا شصت متری وجود داشته باشد که نوعی ویژگی و جذابیت خاص آن‌ها محسوب می‌شود. در ساختمان‌های بیش از سه‌طبقه نیز باید آسانسور تعبیه شود. جالب است بدانید برای زیبایی شهر، دیوار خانه‌ها در کیش حداکثر یک متر و سی سانتی‌متر ارتفاع دارند و از آنجا که امنیت در کیش بسیار بالاست، نیازی به کشیدن دیوارهای بلند احساس نمی‌شود. باتوجه به اینکه نظارت بر ساخت‌وساز در کیش بالاست، کیفیت ساختمان‌های این جزیره بسیار مناسب است و این امر خیال خریداران را راحت می‌کند. شایان ذکر است، اسناد خانه‌ها در کیش توسط دو نهاد سازمان مناطق آزاد کیش و اداره ثبت اسناد ارائه می‌شود و سندهایی که سازمان مناطق آزاد کیش به ثبت می‌رساند، حین نقل و انتقال معاف از مالیات است.

لینک های ساختمان های لوکس جزیره کیش

برج های دوقلوی کیش

مجتمع مسکونی کرانه کیش

دهکده ساحلی کیش

مجتمع مسکونی روما کیش

مجتمع مسکونی یاسین کیش

مجتمع مسکونی مینا رزیدنس

مجتمع مسکونی ستاره کیش

برج های ساحلی پرشین

برج های مسکونی شهر افتاب

برج های طلایی کیش

راهنمای خرید خانه در شهرک صدف کیش

مجتمع پرشین مارینا

برج های مسکونی پارسیس کیش