اخبار

افزایش قیمت مصالح ساختمانی جزیره کیش

مختار حیدری کیا کارشناس مسکن در جزیره کیش در گزارشی در خصوص تورم مصالح و نهاده‌های ساختمانی اعلام کرد: شاخص نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی در پاییز امسال به رقم ۴۴۲ رسید که نسبت به شاخص فصل قبل از آن (تابستان ۹۸) که ۴۰۲ بود، معادل ۳.۷ درصد رشد داشته است. این در حالی است که در تابستان امسال رشد شاخص قیمت نهاده‌ها و مصالح ساختمانی نسبت به بهار ۹۸ رشد صفر درصدی داشته است.

در جزیره کیش بیشترین میزان افزایش قیمت مصالح ساختمانی در پاییز نسبت به تابستان امسال به ترتیب به سه گروه کالایی «آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده»، «چوب» و «خدمات» با ۱۴.۴، ۶.۵ و ۳.۷ درصد افزایش اختصاص داشت.در عین حال بیشترین میزان کاهش قیمت مصالح ساختمانی در پاییز ۹۸ نسبت به تابستان سال جاری نیز به ترتیب به سه گروه کالایی «سیمان، بتن، شن و ماسه»، «انواع بلوک سفال و آجر» و «موزائیک، کاشی و سرامیک» با رشد منفی ۸.۱، ۱.۴ و یک درصد اختصاص داشت.

اگرچه گروه کالایی سیمان، بتن، شن و ماسه در پاییز امسال نسبت به تابستان امسال رشد منفی ۸.۱ درصد داشته، اما در مقایسه با فصل مشابه سال قبل (پاییز ۹۷) افزایش قیمت ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد.تمامی این هزینه بدون هزینه حمل از سرزمین اصلی محابه می شود که آن هم چشمگیر است.

همچنین قیمت گروه کالایی گچ در پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته از افزایش ۲۳.۳ درصدی و گروه کالایی «آجر و بلوک سفال» با رشد ۳۹.۸ درصدی مواجه بوده اند.قیمت ایزوگام، قیر و آسفالت نیز در پاییز امسال نسبت به تابستان سال جاری و نسبت به فصل مشابه سال قبل (پاییز ۹۷) به ترتیب با افزایش ۶.۲ و ۸.۹ درصدی روبه‌رو بوده و شیرآلات بهداشتی نیز در این دو شاخص به ترتیب رشد مثبت ۳.۷ و ۱۴.۴ درصدی داشته است.

در جزیره زیبای کیش در بخش خدمات ساختمانی در دو گروه خدماتی «نقاشی ساختمان» و «تأسیسات برقی» در پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته افزایش به ترتیب ۱۹.۸ و ۳۴.۱ درصدی داشته اند.و تمام این موضوعات باعث بالا رفتن هزینه های ساخت و در نتیجه بالا رفتن قیمت شده است.

مشاور امور سرمایه گذاری در جزیره کیش

خرید – فروش – رهن – اجاره

حیدری کیا

09347699893

 

خرید خانه روی دیوار

اجاره خانه محلی در کیش

اجاره روزانه اپارتمان در شهر افتاب کیش

اجاره روزانه آپارتمان در شهرک صدف کیش

اجاره روزانه آپارتمان در کیش

اجاره روزانه ویلا و آپارتمان در کیش

اجاره سوئیت ارزان در کیش

اجاره سوئیت بدون خواب در کیش

اجاره سوئیت در شهرک صدف کیش

اجاره سوئیت در کیش بدون شناسنامه

اجاره سوئیت ساحلی در کیش ارزان