اخبار

افزایش معاملات مسکن جزیره کیش در دی ماه 98

با وجود نگرانی‌های منطقه‌ای که نیمه دی ماه به وجود آمد و می‌توانست تاثیراتی در رونق بازار مسکن ایجاد کند، آمار از افزایش ۱۱ و ۱۹ درصدی ماهانه معاملات ملک در جزیره کیش و کل کشور حکایت دارد.

رشد نسبی قراردادهای خرید و فروش مسکن جزیره کیش در حالی اتفاق افتاده که ماه قبل رشد ماهانه معاملات در تهران و کل کشور به ترتیب ۱۲۸ و ۵۲ درصد به ثبت رسید.آمار سالانه نیز گویای افزایش ۳۵ و۱۲ درصدی خرید و فروش ملک در جزیره کیش و ایران طی دی ۱۳۹۸ نسبت به دی‌ ۱۳۹۷ است.

بازار مسکن در شرایطی به رونق نسبی رسیده که نرخ ارز در هفته‌های اخیر ثبات داشته و تنش‌های منطقه‌ای نیز فروکش کرده است. با این حال گزارش‌هایی از افزایش قیمت‌های پیشنهادی مسکن در بعضی از بخش های جزیره کیش به گوش می‌رسد اما مشاوران املاک می‌گویند که خرید و فروش با نرخ‌های بالا صورت نمی‌گیرد و عمده معاملات در واحدهای زیرقیمت انجام می‌شود.

ماه گذشته آمار بانک مرکزی از افزایش عجیب و غریب ۳۴ درصدی نرخ خانه آن هم طی یک ماه حکایت داشت. در کل تهران نیز طبق همین آمار قیمت‌ها ۸.۵ درصد افزایش پیدا کرد و از میانگین ۱۲ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان در هر متر مربع در آبان ماه به متری ۱۳ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان در آذرماه رسید.با این حال کارشناسان معتقدند این رشد نرخ ناشی از شوک افزایش نرخ بنزین بوده و ادامه نخواهد داشت. آمار نرخ دی ماه هنوز از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی اعلام نشده است.

      مشاوره سرمایه گذاری در جزیره زیبای کیش        

کلیه امور ملکی اعم از خرید و فروش ، رهن و اجاره 

                 مختار حیدری کیا

                      09347699893