اخبار

حمله خریداران آپارتمان به سوی بازار مسکن جزیره کیش

واسطه‌های ملکی می‌گویند که طی روزهای اخیر حجم ورودی فایل‌ها به دفاتر املاک جزیره کیش کاهش یافته و این در حالی است که به دلیل قرار گرفتن در بازه زمانی شب عید، فشار تقاضا مقداری افزایش پیدا کرده است. خروجی این فرآیند به رشد کاذب قیمت‌های پیشنهادی منجر شده اما کماکان عمده خرید و فروش‌ها از نوع تبدیل به احسن و سفته ‌بازی است و با توجه به افت توان متقاضیان واقعی ظرفیت پرش قیمتی وجود ندارد.به دنبال تغییر نرخ بنزین و تنش‌های منطقه‌ای بسیاری از مالکان جزیره کیش، فروش را به حالت تعلیق درآورده‌اند. برخی متقاضیان هم که به دنبال فایل‌های مرغوب می‌گردند از خرید خانه در شرایط فعلی منصرف شده‌اند اما معدود خریداران آماتور با این پیش‌فرض که ممکن است با رشد نرخ در ماه‌های آینده مواجه شوند از ایده‌آل‌های خود درخصوص خانه‌ی مورد نظر کوتاه می‌آیند.

آسیب دیگر این روزها در جزیره کیش از طرف واسطه‌های غیرحرفه‌ای به بازار ملک وارد می‌شود. بدین صورت که مالک، واحد خود را با نرخ نامتعارف به یک مشاور نابلد می‌سپارد و پذیرش نرخ از سوی مشاور به توهم قیمتی دامن می‌زند.مکانیزم بازار مسکن  جزیره کیش بدین صورت است که معمولا از آذرماه تعداد معاملات افزایش پیدا می‌کند. این رفتار دست کم طی دو سال قبل در کیش وجود داشته و تا خردادماه سال بعد ادامه یافته است. سپس بازار وارد رکود می‌شود.بنگاهی‌ها بیان می‌کنند که این وضعیت معمولا با مقداری شدت و ضعف همواره طی دهه‌های اخیر در بازار حاکم بوده اما تفاوت این دوره با سایر دوره‌ها در این است که ظرفیت مسکن در جزیر کیش جهش قیمتی وجود ندارد.خرید و فروش افزایش یافته اما اغلب متقاضیان برای حفظ ارزش پول اقدام به خرید می‌کنند. ممکن است قیمت‌های اسمی در این شرایط بالا برود اما اگر خواب سرمایه در دوره رکود را در نظر بگیریم سوددهی مناسبی برای آن دیده نمی‌شود.

بررسی علت این مسئله نشان می‌دهد عمده قراردادها در دفاتری به امضا می‌رسد که از ابزارهای نوین و نیروهای آموزش دیده استفاده می‌کنند. هرچه میزان تسلط مشاوران به امکانات به‌روز، بیشتر باشد، امکان عقد قرارداد از سوی آنان افزایش پیدا می‌کند.

نخستین سیگنال بازار مسکن جزیره کیش در زمستان98

آمار ارائه شده از نخستین روزهای زمستان، رشد قراردادهای خرید و فروش ملک نسبت به ماه پایانی پاییز را نشان می‌دهد. این در حالی است که تحت تاثیر تنش‌های اخیر، بازار برای حدود یک هفته تقریبا متوقف بود.

مشاور املاک در جزیره کیش

(خرید و فروش – رهن و اجاره )

            حیدری کیا               

       09347699893             

اجاره روزانه آپارتمان در کیش/اجاره روزانه ویلا و آپارتمان در کیش/اجاره سوئیت ارزان در کیش/اجاره سوئیت بدون خواب در کیش/اجاره سوئیت در شهرک صدف کیش/اجاره سوئیت در کیش بدون شناسنامه/اجاره سوئیت ساحلی در کیش ارزان/اجاره ماهانه آپارتمان در کیش/