اخبار

رونق بازار مسکن جزیره کیش در زمستان 98

مختار حیدری کیا تحلیل‌گر بازار مسکن جزیره کیش با بیان اینکه رشد شتابان قیمت مسکن طی یک سال گذشته با ایجاد عدم تعادل بین عرضه و تقاضای ملک در تابستان سال ۹۸ سرمای خاصی را به معاملات ملکی تابستان امسال وارد کرد

بازار مسک جزیره کیش از یک طرف با عقب‌نشینی طرف تقاضا به دلیل کاهش قدرت خرید مواجه بود و از سوی دیگر عرضه کننده مسکن با توجه به ابهامات موجود نسبت به آینده اقتصاد ایران تمایلی به عرضه واحدهای خود نداشت.

آقای حیدری کیا عنوان کرد: کاهش معاملات مسکن در جزیره کیش در تابستان امسال به گونه‌ای بود که پس از مدت‌ها طی ماه‌های مرداد و شهریور شاهد کاهش تعداد معاملات از ابتدای سال هم به ویژه در جزیره کیش بودیم.

او ادامه داد: خوشبختانه بازار مسکن از مهرماه امسال تغییر کرد و تعداد معاملات با شیب ملایمی در پاییز افزایش یافت

مختار حیدری کیا : پس از طی یک دوره رکود در صورت ایجاد شرایط ثبات سیاسی ،‌اقتصادی و اجتماعی در کشور کفه تقاضای مسکن دوباره سنگین می شود و معاملات رونق بیشتری می‌گیرد اما نمی‌توان به این بازار چندان خوشبین باشیم چرا که در صورت تغییر نکردن پارامترهای تاثیر گذار اقتصادی مانند نرخ دلار، نقدینگی ممکن است بازار مسکن دوباره وارد رکود شود که این موضوع دور از انتظار نیست.

حیدری کیا با اشاره به اینکه افزایش شدید قیمت در مسکن به ویژه در جزیره کیش که در بهار و تابستان امسال رخ داد منجر به کاهش توان خرید و اجاره مسکن شد که این موضوع باعث مهاجرت بسیاری از شهروندان برای خرید و اجاره مسکن به سرزمین اصلی شد.

این تحلیل‌گر بازار مسکن با اشاره به اینکه رهن ملک در جزیره کیش بلافاصله پس از خرید یکی از راه‌هایی است که می‌توان از طریق آن بخشی از پول خرید ملک را تامین کرد، گفت: نسبت قیمت اجاره به خرید ملک یکی از شاخص‌های تاثیر گذار در معاملات است.

حیدری کیا گفت: هرچه عدد به دست آمده از این فرمول بزرگتر باشد یعنی فاصله قیمت خرید ملک با قیمت رهن و اجاره آن کمتر خواهد شد البته توجه به این نکته ضروری است که شاید ملکی یا منطقه‌ای که عدد بزرگتری را نشان می‌دهد چندان مرغوب ارزیابی نشده است، ولی فاصله قیمت خرید و اجاره آن کمتر است.

این تحلیل‌گر بازار مسکن با اشاره به اینکه پیش بینی بازار مسکن در سه ماه آینده بسیار دشوار است افزود: افزایش تعداد آگهی‌ها نشان می‌دهد که تعداد معاملات مسکن در قالب خرید و فروش و اجاره در زمستان امسال نسبت به پاییز افزایش داشته و قیمت‌ها هم به اندازه کمتر از نرخ تورم رشد خواهد داشت.

حیدری کیا با اشاره به اینکه با استفاده از دیتا بیس‌های بدست آمده از آگهی‌های خرید و فروش ملک رادار می‌توانیم به متقاضیان توصیه کنیم که اگر قصد خرید مسکن دارند می‌توانند با استفاده از رهن دادن واحد‌های خود بخش عمده‌ای از منابع مالی مورد نیاز را تامین کنند.

مشاور املاک در جزیره کیش

(خرید و فروش – رهن و اجاره )

            حیدری کیا          

       09347699893         

خرید خانه ویلایی در کیش/خرید سوئیت در کیش/خرید ویلا در دامون ساحلی کیش/خرید ویلا ساحلی در کیش/دامون دريا كيش/دامون کیش ایر/دیوار کیش/سوئیت ساحلی کیش/شرایط وام مسکن در کیش/شهرك دامون ساحلي كيش/شهرک صدف کیش کجاست