اخبار

قیمت بنزین مسیر بازار مسکن  جزیره کیش را تغییر می‌دهد

مختار حیدری کیا کارشناس حوزه مسکن در جزیره کیش می گوید: معاملات تا پایان سال روند صعودی خواهد داشت و نوسانات نرخ در حد ۱ تا ۲ درصد است.این روند افزایش معاملات مسکن تا پایان سال ادامه می‌یابد و با وجود این‌که پیش‌بینی می‌کردیم اوایل سال آینده مسکن وارد رکود شود تغییر نرخ بنزین احتمالا از رکود سال آینده نیز جلوگیری خواهد کرد.

وی درباره پیش‌بینی بازار مسکن در ماه‌های آینده گفت: افزایش یک تا دو درصدی نرخ در کنار رشد معاملات را خواهیم داشت. ریزنوسانات ماهیانه، طبیعی است اما جهش نرخ اتفاق نمی‌افتد. البته افزایش یک تا دو درصدی نرخ برای بخش مسکن مفید است؛ چرا که بازده و انگیزه سرمایه‌گذاری را بالا می‌برد.

ستاریان درباره نقش دولت در کنترل نرخ مسکن گفت: اساسا دولت نه در سرکوب نرخ و نه در تولید مسکن نقش عمده‌ای ندارد. اما اقتصاد دولتی همواره در بخش مسکن مشکل ایجاد می‌کند. مثلا بودجه‌های عمرانی، تغییر نرخ سوخت یا حذف یارانه‌ها در بخش مسکن تاثیرگذار است و به همین دلیل باید دولت در این زمینه دقت داشته باشد.

به گفته مختار حیدری کیا کارشناس ملکو مسکن در جزیره کیش می گوید، با توجه به بودجه ۷۰ هزار میلیارد تومانی بخش عمرانی که به‌تدریج تا آخر سال آینده تزریق می‌شود احتمالا دولت بتواند ازرکود عمیق جلوگیری کند. افت و خیزهایی در بازار مسکن خواهیم داشت اما من چشم‌انداز را به سمت رکود نمی‌بینیم.

این کارشناس حوزه  مسکن در جزیره کیش با بیان این ‌که بخش ساختمان حوزه‌ای پیشران محسوب می‌شود گفت: رکود مسکن باعث از دست رفتن بسیاری از مشاغل می‌شود و افت اقتصادی را در جزیره زیبای کیش ایجاد می‌کند. ضمن این‌که کسادی معاملات به کسری تولید بیشتر منجر می‌شود و فشار تقاضا را افزایش می‌دهد.

مختار حیدری کیا

کارشناس مسکن در جزیره زیبای کیش

09347699893

 

اجاره اپارتمان در شهر افتاب کیش/اجاره آپارتمان ارزان در کیش/اجاره آپارتمان در کیش/اجاره آپارتمان در کیش شهرک صدف

اجاره آپارتمان در نوبنیاد کیش/اجاره آپارتمان سالانه در کیش/اجاره خانه در کیش برای زندگی/اجاره خانه روستایی در کیش