اخبار

مدیریت بازار اجاره مسکن در جزیره زیبای کیش

خلاء نظارتی وزارت راه موجب شده که مالکان نرخ اجاره مسکن را بر اساس سلیقه خود و وضعیت اقتصادی کشور تعیین کنند، از این رو با این روند قطعا باید شاهد افزایش چشمگیر نرخ اجاره در کشور باشیم.

افزایش افسارگسیخته نرخ اجاره مسکن در کشور به ویژه در کلانشهرها متأسفانه شاهد افزایش بیش از ۳۰ درصدی نرخ اجاره مسکن در کلانشهرها به ویژه جزیره کیش هستیم و این مسئله مشکلات بسیاری را برای خانوارها ایجاد کرده است.

دولت و وزارت راه و شهرسازی معتقدند که نمی‌توان با سیاست‌های دستوری بازار مسکن را کنترل کرد و قیمت‌ها باید بر اساس نظم طبیعی بازار تعیین شوند، اما متأسفانه استراتژی وزارتخانه موجب آشفتگی و تلاطم در بازار شده است.

خلاء نظارتی وزارت راه موجب تعیین سلیقه‌ای نرخ اجاره مسکن شده است

خلاء نظارتی وزارت راه و شهرسازی موجب شده که مالکان نرخ اجاره مسکن را بر اساس سلیقه خود و وضعیت اقتصادی کشور تعیین کنند، از این رو با این روند قطعا باید شاهد افزایش چشمگیر نرخ اجاره در کشور باشیم.

مردم جزیره کیش در بن بست گرانی اجاره و خرید مسکن قرار دارند؛ خانواده‌ها هیچ راهی برای تأمین مسکن ندارند

در شرایط کنونی مردم هیچ راهی برای تأمین مسکن خود ندارند، از یک طرف نرخ خرید مسکن بیش از ۱۲۰ درصد افزایش پیدا کرده و بخش عمده‌ای از خانوارها توان خرید ندارند و از طرف دیگر مستأجران نیز نمی‌توانند از پس پرداخته اجاره بها بر بیایند.

بهترین راه کار برای مدیریت بازار اجاره مسکن، اعمال مالیات‌های کنترلی است

مختار حیدری کیا کارشناس ملک و مسکن در جزیره کیش : بهترین راه کار برای مدیریت بازار اجاره مسکن، اعمال مالیات‌های کنترلی است، به این معنا که اگر مالکی نرخ اعلامی برای اجاره را بالا ببرد، طبق فرمول خاصی، مالیات پرداخت کند.

مالیات کنترلی موجب می‌شود که مالکان دیگر به سمت افزایش غیرمنطقی اجاره مسکن نروند و عملا یک روند تعادلی برای افزایش قیمت‌ها صورت خواهد گرفت.

اجاره آپارتمان ارزان در کیش/اجاره آپارتمان در کیش/اجاره آپارتمان در کیش شهرک صدف

اجاره آپارتمان در نوبنیاد کیش/اجاره آپارتمان سالانه در کیش/اجاره خانه در کیش برای زندگی/اجاره خانه روستایی در کیش/اجاره خانه محلی در کیش/اجاره روزانه اپارتمان در شهر افتاب کیش/اجاره روزانه آپارتمان در شهرک صدف کیش/اجاره روزانه آپارتمان در کیش/اجاره روزانه ویلا و آپارتمان در کیش/اجاره سوئیت ارزان در کیش/اجاره سوئیت بدون خواب در کیش/اجاره سوئیت در شهرک صدف کیش/اجاره سوئیت در کیش بدون شناسنامه/اجاره سوئیت ساحلی در کیش ارزان/اجاره ماهانه آپارتمان در کیش/