اخبار

تراژدی مسکن در جزیره زیبای کیش

مختار حیدری کیا کارشناس مسکن در جزیره کیش در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مسکن در ماه‌های آینده در جزیره کیش گران‌تر خواهد شد؟ گفت

مسکن کالا یا ابزاری نیست که برای آن متقاضی وجود نداشته باشد. چنانچه قیمت مسکن در ماه‌های آینده مجددا افزایش یابد باز هم تقاضا برای خرید مسکن وجود دارد.

متاسفانه در یک سال اخیر قیمت خانه بصورت ساعتی تغییر کرده است و با افزایش روزانه قیمت مسکن اولویت‌ها تغییر خواهد کرد. عده‌ای از مردم از چرخه خرید خانه در جزیره کیش خارج می‌شوند و عده دیگری با پس‌انداز مورد نظر متراژ خانه‌های خود را تغییر خواهند داد.

حیدری کیا با اشاره به افزایش واسطه و دلال بازی در چرخه بازار مسکن گفت: این روزها درصدی از بازار مسکن از چرخه مصرفی به چرخه تجاری تبدیل شده است. همین امر دلال بازی را در بازار مسکن افزایش و توسعه می‌دهد.

این کارشناس مسکن در جزیره کیش با اشاره به رشد قیمت مسکن در خرداد ماه در جزیره کیش تصریح کرد: این قیمت واقعی نیست و بیشتر حباب می باشد.بایستی سازمان منطقه آزاد کیش در این راستا گروه ویژه ای تشکیل و سریعا وارد عمل شود.زیرا با شرایط فعلی اوضاع اقتصادی جزیره بشدت به حالت رکود محض خواهد رفت.زیرا در چندین سال گذشته بزرگترین پتانسیل جزیره نشات گرفته از ساخت و ساز بوده و حال رمقی برای سازندگان در جزیره کیش باقی نمانده است و چه بسا سازندگانی که پروژه نیمه کاره دارند با اتمام این پروژه از گردونه ساخت و ساز در جزیره خارج خواهند شد.