اخبار

روش‌ متقلبانه در بازار مسکن جزیره زیبای کیش

برخی از پروژه های ساختمانی در کیش در مناطقی از بدون آنکه اعلام پیش‌فروش کنند، واحدهای مسکونی درحال ساخت را به اسم آپارتمان آماده به فروش گذاشته‌اند.

این روش با گران شدن قیمت آپارتمان و ملک در کیش طی چندید ماه گذشته جریان داشته و پیامد آن برای خریداران این واحدها اکنون بروز کرده است.

 این آپارتمان ها در کیش با قیمت واحد آماده به فروش می‌رسد درحالی‌که آپارتمان به‌خاطر آماده نبودن، عملا قابل استفاده نیست.

بعد از انجام معامله، راه مشخصی جلوی پای خریدار برای پیگیری قانونی تکمیل ساختمان وجود ندارد. یک پیش‌فروش یا همان معامله پیش‌خرید معتبر، معامله‌ای است منضم به قرارداد مخصوص پیش‌فروش به‌طوری ‌که در متن چنین قرارداد‌هایی از یک‌سو، «مراحل پرداخت بهای معامله متناسب با میزان پیشرفت عملیات ساخت و ساز تعریف می‌شود» و از سوی دیگر، «قسمت‌های باقی‌مانده از فرآیند تکمیل ساختمان بند به بند در متن قرارداد قید می‌شود و زمان تکمیل هر کدام از آنها نیز مشخص و نوشته می‌شود.» اما در شکل فعلی فروش واحدهای مسکونی ناتمام، نوعی پیش‌فروش تقلبی اتفاق می‌افتد.

خرید آپارتمان در کیش و راه های متقلبانه سازندگان

 در معاملات اینچنینی در جزیره زیبای کیش، به لحاظ متن قرارداد، واحد آماده تحویل است در نتیجه مسوول رسیدگی به قسمت‌های ساخته نشده یا تجهیز نشده ساختمان مشخص نیست.

 آیا خریدار خود باید نسبت به هزینه‌کرد برای قابل استفاده شدن آپارتمان اقدام کند یا راهی برای متعهدماندن سازنده به این موضوع، وجود دارد؟

طبق قراردادهای فعلی راه مشخصی وجود ندارد. اما می‌توان به گونه‌ای برای خرید واحدهای مسکونی درحال ساخت یا ناتمام اقدام کرد که بعد از انجام معامله، تعهد سازنده به تکمیل همچنان قابل وصول باشد!

روشی هوشمندانه جهت جلوگیری از گرفتاری های حقوقی برای خرید آپارتمان در جزیره کیش

چاره چنین معاملاتی برای بالا بردن درجه ضمانت قرارداد آن است که فرد خریدار به همراه یک کارشناس ساختمان از بخش‌های مختلف هم ساختمان و هم آپارتمانی که در آن ساختمان قرار گرفته، بازدید فنی انجام دهد و یک چک لیست از کارهای بر زمین مانده، تجهیزات نصب نشده و قسمت‌های تکمیل نشده تهیه کند.

استفاده از کارشناسان ساختمان در پیش خرید آپارتمان در جزیره کیش

بهتر است کارشناسی که خریدار را در بازدید فنی از ساختمان همراهی می‌کند، یک مهندس ساختمانی کار آشنا درحوزه نظام مهندسی ساختمان باشد. این بازدید باید قبل از نشستن طرفین معامله پای میز مذاکره نهایی و حتما قبل از امضای هر نوع قرارداد یا توافق‌نامه برای انجام معامله باشد.

 متقاضیان خرید مسکن در جزیره زیبای کیش برای در امان ماندن از تله پیش‌فروش‌های تقلبی لازم است بعد از تهیه چک لیست، نحوه و مراحل پرداخت بهای معامله احتمالی را متناسب با زمانی که سازنده برای تکمیل ساختمان اعلام می‌کند، تعیین کنند.

این مرحله از فرآیند انجام معامله نیز نیازمند همراهی یک کارشناس با خریدار است. متقاضیان خرید مسکن در جزیره کیش در این مرحله می‌توانند از مشاوره پیش‌فروشنده‌های خوشنام و خوش‌قول در سطح جزیره کیش بهره ببرند.

کاملا مشخص است در خرید چنین آپارتمان‌هایی،‌ «سهم مبلغ باقی‌مانده برای روز انتقال سند از کل بهای معامله باید خیلی بیشتر از این سهم برای واحدهای کلید آماده باشد.»

لیست قیمت اپارتمان در کیش

جهت ثبت رایگان آگهی های ملکی خود در جزیره زیبای کیش می توانید با ما تماس بگیرید

۰۹۳۴۷۶۸۹۸۹۳