اخبار

عدم ثبات قیمت اقلام ساختمانی در جزیره زیبای کیش

اگر در قیمت‌ اقلام ساختمانی در جزیره کیش و بالطبع ایران ثبات ایجاد شود، یقینا افزایش قیمت آن‌چنانی در حوزه مسکن رخ نمی‌دهد؛ اگر اقلام ساختمانی تنها مقدار ناچیزی نوسان داشته باشد، به تبع آن قیمت ساختمان نمی‌تواند بی‌رویه بالا رود.

وجود قیمت در برخی سایت‌ها برای املاک باعث شد یک ناامنی و بی‌اخلاقی ایجاد شود و قیمت‌ها را در زمین و ساختمان به خصوص در برخی مناطق خاص بی‌رویه افزایش داد،در حقیقت وقتی قیمت‌ها بی‌رویه به این شکل بالا رود اعتقاد ما بر این است که هم قدرت خرید مردم تضعیف و هم بازار راکد می‌شود.

افزایش قیمت‌ها باعث می‌شود مردمی که واقعا نیاز به مسکن دارند به دلیل اینکه بی‌اطلاع از اوضاع و شرایط آینده هستند در این جریانات به تله بیفتند و خریدهایی را انجام دهند که به صورت حباب باشد و در نتیجه کاهش قیمت‌ها با ضرر قابل توجهی مواجه خواهند شد.

فاکتورهای متعددی برای کنترل قیمت مسکن در جزیره کیش  وجود دارد، وقتی یک شرایط اقتصادی تا حدودی از یک نظم برخوردار نیست کنترل سخت می‌شود و اینکه در حقیقت بایستی در یک چارچوبی کاملا تعیین شده اتفاقاتی رخ دهد تا کنترل محقق شود.

زمانی که در کشور نرخ دلار افزایش یابد باعث می‌شود با افزایش قیمت اقلام تاسیساتی یا سایر ملزمات ساختمان مواجه شویم در نتیجه با افزایش نرخ دلار تولیدکنندگان و فروشندگان قیمت املاک خود را افزایش دادند و به ناچار این افزایش نرخ دلار در قیمت تمام شده مسکن خود را نشان می‌دهد و از این موضوع تاثیر می‌گیرد.

تا زمانی که دامنه نرخ دلار در همین حدود باشد تغییری در قیمت‌های حوزه مسکن رخ نمی‌دهد ولی همین افزایش نرخ دلار بهانه‌هایی است که برخی سودجوها سو استفاده کنند و قیمت‌ها را بی‌رویه افزایش دهند.

اگر دولت بتواند در قیمت‌های اقلام ساختمانی ثبات ایجاد کنند، یقینا افزایش آنچنانی در حوزه مسکن رخ نمی‌دهد اگر اقلام ساختمانی تنها مقداری ناچیزی نوسان داشته باشد، به تبع آن قیمت ساختمان نمی‌تواند بی‌رویه بالا رود، ولی وقتی در بازار این نوسانات قیمت را شاهد هستیم، سرمایه‌گذار هم به ناچار باید قیمت را افزایش دهد.

ضوابط ساختمانی درکیش

ضوابط ساختمانی در کیش توسط سازمان منطقه آزاد کیش که استانداردهای معماری مدرن را در نظر گرفته است تعیین شده و بایستی حتما به آن ها عمل شود.برای مثال ساختمان های بالای 3 طبقه در کیش حتما باید آسانسور داشته باشد و استانداردهای آسانسور هم به خوبی روی این منازل اعمال شود.از طرف دیگر اینکه در همه مناطق امکان ساخت خانه در کیش که بالای 3 طبقه هم باشد وجود ندارد. برای مثال در حال حاضر در فاز هفتم شهرک صدف کیش تنها می توان ساختمان هایی تا 3 طبقه احداث کرد.تعداد پارکینگ ها در منازل یا ساختمان های تجاری کیش تعیین کننده تعداد واحدهای ممکن می باشند و نمی توان برای واحدی پارکینگ در نظر نگرفت.

ظاهر منازل در کیش موضوع بسیار مهمی جهت دریافت پایان کار برای ساخت و ساز می باشد. خانه های جدید باید تا حدودی هماهنگی با نما و سبک سایر ساختمان های منطقه داشته باشد. دلیل اصلی این امر موقعیت گردشگری جزیره کیش و پربازدید بودن آن می باشد.

دیوارهای دور خانه ها در کیش حداکثر 130 متر هستند و این موضوع علاوه بر بحث زیبایی شناختی و هارمونی منازل، نمادی از امنیت بالا در کیش نیز هست. این موضوع در تمامی خانه های کیش کاملا مشهود است.

جهت ثبت رایگان آگهی های ملکی خود در جزیره زیبای کیش می توانید با ما تماس بگیرید
۰۹۳۴۷۶۸۹۸۹۳