اخبار

بازار مسکن جزیره زیبای کیش و قدرت‌نمایی بخش خصوصی

۹۵ درصد بازار مسکن جزیره زیبای کیش به بخش خصوصی تعلق دارد،و تعین کنندگان اصلی قیمت خانه نیز بخش خصوصی و مشاورین املاک می باشند. افزایش شدید نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی منجر به کاهش قدرت خرید متقاضیان مسکن در جزیره کیش شده است.

بازار مسکن جزیره زیبای کیش نیز همانند سایر شهر ها به علت افزایش قیمت دچار رکود شده است، زمانی که بازار مسکن دچار رکود می‌شود، متقاضیان خرید مسکن از آنجایی که نمی‌توانند خانه ای در مالکیت خود داشته باشند، سراغ خانه‌های رهن و اجاره ای می‌روند که افزایش تقاضا برای اجاره مسکن باعث برهم خوردن تعادل بازار و افزایش اجاره بها می‌شود.

سازمان منطقه آزاد کیش می‌توانند زمین‌ها و املاکی را که در اختیار دارند، با شرایط خاصی به سازندگان محول کنند تا از این طریق واحدهای کوچک مسکونی احداث و با قیمت تمام شده پایین به مردم عرضه شود که مسلماً این راهکار منجر به کاهش اجاره بها و خرید مسکن می‌شود.

 

شرایط وام مسکن در کیش

ضرورت کاهش سود بانکی برای تسهیلات مسکن: برای مدیریت بازار مسکن باید افزایش وام مسکن در دستور کار قرار گیرد چرا که از این طریق بسیاری از متقاضیان برای خرید مسکن در جزیره زیبای کیش توانمند و در نتیجه شرایط اقتصادی جزیره رونق خواهد گرفت.

سازمان منطقه آزاد کیش برای حل مشکلات مسکن در جزیره باید اقدامات حمایتی در این بخش را سرلوحه کار خود قرار دهند و با اقداماتی چون افزایش تسهیلات مسکن، کاهش نرخ سود بانکی و معافیت عوارض برای ساخت مسکن، ضمن رونق بازار مسکن، قیمت‌ها را کنترل کنند.

جهت ثبت رایگان آگهی های ملکی خود در جزیره زیبای کیش می توانید با ما تماس بگیرید

09347699893