اخبار

کشف قیمت واقعی ملک  در جزیره کیش با راهکارهای ساده

اگر شما هم به قصد خرید مسکن در جزیره کیش وارد این بازار شده باشید، می دانید که تفاوت قیمت ها در یک منطقه از سوی فروشندگان زمین تا آسمان با یکدیگر فرق داشته و بعضا میان قیمت های اعلام شده چیزی در حدود 15 تا 20 درصد تفاوت وجود دارد! امروز می خواهیم راه هایی را به شما معرفی کنیم که به سادگی بتوانید قیمت واقعی ملک در جزیره کیش را بدانید. اما یادتان باشد هیچ قیمت دقیقی برای یک ملک وجود ندارد، و تمامی اعداد و قیمت های موجود تنها در حد یک تخمین هستند، چراکه  مسائلی همچون میزان نیاز فروشنده به پول، میزان اضطرار خریدار برای تهیه سریعتر ملک، شرایط اقتصادی بازار نظیر شدت رکود و یا میزان تورم موجود، انعطاف پذیری و یا سر سختی خریدار در مقابل تحمیل قیمت توسط  فروشنده، قدرت چانه زنی و مذاکره خریدار و فروشنده، تبحر مشاور املاک در روشن سازی شرایط برای طرفین معامله و … همگی مواردی هستند که می توانند بر روی قیمت یک واحد مسکونی تاثیر بسزایی داشته باشند، مسائلی که می توانند منجر به گرانی و یا ارزانی یک واحد مسکونی در جزیره کیش شوند.

اگر قصد فروش ملکی را در جزیره کیش دارید که قیمت آن را نمی دانید باید دست بکار شوید و قبل از آنکه از زمین و آسمان برایش قیمت تعیین کنید، سری به مشاوران املاک در جزیره کیش، سایت های اینترنتی همچون مشاورین املاک و … بزنید. یادتان باشد زمانیکه به مشاوران املاک جزیره کیش مراجعه می کنید لزومی ندارد به صورت قطعی بگویید که یک آپارتمان با متراژ x طبقه y و با سن ساخت f چه قیمتی دارد؛ چراکه او قطعا خواهد فهمید شما یک فروشنده هستید! از وی طوری سوال بپرسید که او تمامی فایل های خویش را برای شما معرفی کرده و در واقع آن چیزی که در چنته دارد را برای شما رو کند! از این طریق به سادگی می توانید متوجه شوید که ملک های در منطقه شما که شباهت با ملک شما دارند در چه قیمت هایی برای فروش گذاشته شده اند.

اگر هم خریدار آپارتمان در جزیره کیش هستید این بار باید خود را در جایگاه یک فروشنده قرار دهید. لیستی از املاک در منطقه مورد نظر برای خود درست کنید، تمامی املاکی که شبیه به ملک مورد علاقه شما هستند را با قیمت برای خود لیست کنید. نیازی نیست تا املاکی را ببینید که دقیقا همانند خانه انتخابی شما باشند؛ سپس قیمت خانه های یافته شده در جزیره کیش را با قیمت خانه ای که فروشنده به شما اعلام کرده مقایسه کنید و از قیمت اصلی آگاه شوید. اینکار برای شما خریدار محترم از طریق وبسایت اسکانو به سادگی قابل انجام خواهد بود، منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید و لیست خانه های موجود را ببینید، حال می توانید قیمت آنها را با خانه مورد نظر خود مقایسه کنید تا به درک درستی از قیمت اصلی برسید.

خرید و فروش خانه در جزیره کیش

 شرایط ملک از نظر نوع سند

این فاکتور یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت کارشناسی ملک است. در درجۀ اول باید به این نکته توجه داشت که آیا اصولاً ملک دارای سند هست یا خیر. در برخی از شهرهای کشور خانه‌های زیادی به شکل قولنامه‌ای معامله می‌شوند.صرف نظر از اینکه آیا اصولاً خرید و فروش یا اجارۀ ملک قولنامه‌ای صحیح و قانونی هست، باید توجه داشت که قیمت املاک قولنامه‌ای به مراتب کمتر از املاک سنددار است.

اما در میان املاک دارای سند نیز، انواع مختلف سند در قیمت‌گذاری خانه مؤثر هستند. فروشنده و خریدار هر دو باید به نوع سند، مانند سند شخصی، سند اوقافی، سند تعاونی و دیگر انواع اسناد ملک توجه داشته و با توجه به آن ملک را قیمت‌گذاری کنند.

بهترین روش قیمت‌گذاری خانه در جزیره کیش چیست؟

شرایط سند ملک

مساحت و متراژ ملک

منطقه جغرافیایی ملک

چشم انداز ملک

مصالح استفاده شده در ساخت

معماری خانه

نورگیری خانه

واحدهای موجود در آپارتمان

فرم زمین ملک

چندبر بودن ملک

تورم و شرایط اقتصادی کشور

رونق خرید و فروش در محدوده ملک

قیمت نمونه‌های مشابه

شرایط سند ملک باید چگونه باشد؟

برای خرید یا فروش یک خانه باید در ابتدایی‌ترین مرحله به این نکته توجه داشت باشید که آیا ملک دارای سند است یا خیر؟ برخی از خانه ها دارای قولنامه هستند. لازم به ذکر است که خانه‌های قولنامه ای نسبت به املاک سنددار از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند. به طور کلی در هنگام قیمت گذاری ملک، سند مورد بررسی قرار می‌گیرد. سندهای شخصی، اوقافی، تعاونی و سایر انواع آن هر کدام در قیمت گذاری ملک اثری جداگانه دارند.

مساحت و متراژ ملک چگونه بر قیمت ملک اثر می‌گذارد؟

مساحت و متراژ خانه در جزیره کیش با قیمت آن در رابطه‌ای مستقیم قرار دارند. یعنی هر چه متراژ یک ملک بیشتر باشد، ارزش آن نیز بالاتر است. اما جالب است بدانید که این قاعده در محله های فقیرنشین دقیقا برعکس است. یعنی در محله‌های فقیر نشین افرادی که دارای ملکی با مساحت زیاد هستند، مجبور هستند تا برای فروش قیمت ملک خود را کاهش دهند.

قیمت گذاری

تاثیر منطقه ملک بر قیمت آن در جزیره کیش

منطقه ملک از دیگر عوامل موثر در قیمت گذاری به شمار می‌رود. حسن شهرت منطقه ملک، فاصله ملک  مورد نظر از گسل های زلزله، نوع خاک زمین ملک و موقعیت قرارگیری ملک نسبت به مسیرهای شهری از جمله فاکتورهایی است که بر قیمت ملک اثر می‌گذارد.

تاثیر چشم انداز ملک بر قیمت آن در جزیره کیش

بی شک چشم انداز و منظره ملک یکی از مهم‌ترین ویژگی هایی است که در زمان خرید به آن توجه می‌شود که این مسئله در ارزش گذاری ملک نیز نقش به سزایی دارد. این را به خاطر داشته باشید که تمامی فاکتورهای موثر در ارزش گذاری باید به طور هم زمان در نظرگرفته شوند. لذا نمی توان تنها با در نظر گرفتن یک فاکتور قیمتی عجیب برای ملک تعیین کرد. به عنوان مثال ممکن است ملکی که در طبقه پنجم یک آپارتمان بدون آسانسور قرار گرفته است و از چشم اندازی فوق العاده برخوردار است، نسبت به واحدی که در طبقه اول  همان آپارتمان قرار دارد ارزش و قیمت پایین‌تری داشته باشد.

چگونه مصالح مورد استفاده در جزیره کیش در ساخت بنا در قیمت آن اثر می گذارد؟

قطعا نوع مصالح مورد استفاده در ساخت بنا بر قیمت و کیفیت آپارتمان اثرگذار خواهد بود. بنابراین ساختمان‌های بتنی، ساختمانهای فلزی و یا تلفیقی دارای قیمت‌های مختلفی هستند. این نکته را نیز به یاد داشته باشید، که تنها نوع مصالح در تعیین قیمت بررسی نمی‌شود. بلکه نحوه به کار گیری مصالح نیز از اهمیت برخوردار است. لذا در صورتی که مصالح با کیفیت به دست کارگران غیر حرفه ای در ساختمان مورد استفاده قرار گیرند، ملک مزبور افت قیمت خواهد داشت. زیرا املاک این چنینی در گذر زمان با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

تاثیر معماری بر قیمت ملک در جزیره کیش

یکی از گزینه‌های مهم که در زمان خرید خانه به آن توجه می شود، معماری بیرونی و داخلی ملک است. اکثر افراد به دنبال خانه‌هایی هستند که از معماری بیرونی شیک و مدرنی برخوردار باشد. ضمن اینکه از طراحی و کیفیت بالای معماری داخلی نیز بی بهره نمانده باشد. بی شک چنین توقعی بر قیمت ملک اثر خواهد گذاشت.

تاثیر نورگیر بودن خانه بر تعیین قیمت در جزیره کیش

در بازار خرید و فروش مسکن خانه هایی که تاریک هستند و به عنوان خانه های نمور شناخته می‌شوند، از قیمت پایین تری برخوردار هستند و به نسبت مشتریان کمتری هم دارند. البته در هر زمینه‌ای استثنائاتی نیز وجود دارد. اما چیزی که واضح است این است که مشتریان خانه های نورگیر بسیار بیشتر هستند. به همین جهت نورگیری خانه به عنوان یک فاکتور موثر در تعیین قیمت  ملک مورد استفاده قرار می گیرد.

تاثیر تعداد واحد های موجود در آپارتمان بر قیمت ملک در جزیره کیش

اکثر خریداران خانه به دنبال گزینه هایی هستند که  از تعداد واحد‌های کمتری برخوردار باشند. زیرا عموما آپارتمان های پر واحد با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند که شلوغی، مشترک بودن کنتور آب، گاز و برق و… از رایج‌ترین مشکلات این املاک به حساب می اید. همین مشکلات موجب شده است تا قیمت آپارتمان‌های پر واحد نسبت به سایر املاک از قیمت پایین‌تری برخوردار باشد.

قیمت گذاری

تاثیر فرم زمین خانه بر قیمت آن

خانه‌هایی که زمین قناسی ندارند از ارزش بالاتری برخوردار هستند و در زمان قیمت گذاری نیز قیمت بیشتری خواهند داشت.

تاثیر چند بر بودن خانه بر قیمت اپارتمان در جزیره کیش

یکی از موارد مهمی که بر ارزش ملک اثر می گذارد، بر خانه است. خانه‌های چند بره ارزش بیشتری دارند و با قیمت بالاتری نیز معامله می‌شوند. بنابراین هرچه تعداد بر خانه کمتر باشد، ارزش آن نیز به همان نسبت افت پیدا می‌کند.

تاثیر تورم بر قیمت خانه در جزیره کیش

میزان تورم، شرایط اقتصادی کشور و درامد عمومی مردم از فاکتورهای موثر در قیمت گذاری ملک به شمار می‌رود.

تاثیر رونق خرید و فروش در محدوده ملک

در صورتی که ملک در منطقه‌ای قرار داشته باشد که رونق خرید و فروش در آن بالاست، فروشنده می‌تواند قیمت ملک را کمی بیشتر کند. البته لازم به ذکر است که عکس این ماجرا نیز صادق است! لذا در صورتی که در یک منطقه خرید و فروش ملک راکد باشد، فروشنده مجبور است برای فروختن ملک مزبور مبلغی را به عنوان تخفیف در نظر بگیرد.

قیمت گذاری

تاثیر قیمت خانه‌های مشابه بر ارزش ملک مورد نظر

این را به خاطر داشته باشید که قیمتی که شما به خریدار اعلام می‌کنید، از سوی وی مورد مقایسه قرار می‌گیرد. خریدار قیمت اعلامی شما را با قیمت نمونه‌های مشابه مقایسه می کند و در صورتی که قیمت ملک شما از سایر نمونه های مشابه بیشتر باشد، از خرید یا اجاره پشیمان خواهد شد.

تاثیر سقف خانه بر قیمت آن در جزیره کیش

جنس سقف خانه از دیگر فاکتورهای موثر در قیمت گذاری به شمار می رود. بنابراین خانه‌هایی که در زمان صحبت یا راه رفتن صدا و ارتعاش را به طبق پایین خود انتقال می دهند، از ارزش و قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.

 قیمت گذاری ملک

کارشناسی آنلاین قیمت ملک

محاسبه آنلاین قیمت ملک

نرم افزار قیمت گذاری خانه

نرم افزار محاسبه قیمت ملک

قیمت ملک با کد پستی

قیمت گذاری ملک در مشهد

استعلام قیمت مسکن با کد پستی

اعلام قیمت ملک با کد پستی