اخبار

بازار کساد مسکن در جزیره زیبای کیش و کاهش معاملات

خرید و فروش مسکن در 24 روز ابتدای اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ بالغ بر 47 درصد در جزیره زیبای کیش کاهش داشته اما در کل کشور یک درصد افزایش نشان می‌دهد؛ یکی از علت های کسادی بازار مسکن جزیره کیش را اعلام قیمت‌های نامتعارف از طرف بعضی فروشندگان می‌داند.

مهم‌ترین ویژگی این روزهای بازار مسکن شهر جزیره کیش، تردید فروشندگان و عدم توان متقاضیان است. با اینکه حضور خانه اولی‌ها و کسانی که قصد تبدیل به احسن کردن آپارتمان خود را دارند از اواخر سال گذشته در بازار مسکن پررنگ شده، آمار گویای آن است که به علت عقب‌نشینی مالکان، معاملات در فروردین ماه 47 درصد و از یکم تا 24 اردیبهشت ماه نیز ۳۷ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش یافته است. کارشناسان، علت اصلی این مساله را به التهاب شدید قیمت‌ها مربوط می‌دانند که برخی آگهی‌های کذایی نیز به این جو دامن زده است.

کاهش 47 درصدی معاملات مسکن در جزیره زیبای کیش

فروش آپارتمان در کیش

در شهر کیش اما بعد از رونق نسبی معاملات مسکن در اسفندماه ۱۳۹۷ بازار اردیبهشت ماه همانند فروردین ماه کساد است. از یکم تا 24 اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ بالغ بر 58 قرارداد خرید و فروش امضا شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۳۷ درصد کاهش یافته است. هم‌چنین 358 اجاره‌نامه به امضا رسیده که از کاهش ۲۲ درصدی قراردادها در بازار اجاره حکایت دارد.

علت کسادی بازار مسکن شهر کیش: قیمت‌های پیشنهادی پرت از سوی برخی مالکان در سایت‌های اینترنتی به نابسامانی بازار مسکن منجر شده است امیدواریم با ساز و کار جدید ، شاهد ثبات بازار مسکن باشیم.

آینده بازار مسکن به شرایط کلی اقتصاد، بخصوص قیمت ارز و طلا مربوط می‌شود. کارشناسان هم با بیان اینکه محرک اصلی در بازار مسکن به تقاضای مطلق مربوط می‌شود، می‌گویند علت رکود بازار مسکن به رشد ۱۰۴ درصدی قیمت و پایین آمدن قدرت خرید متقاضیان مربوط می‌شود که از ماه‌های قبل وجود داشته و سرکوب قیمت نمی‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در درازمدت ایفا کند.

مستأجران نیز در جزیره زیبای کیش به دلیل نگرانی که بابت افزایش قیمت‌ها دارند، سعی می‌کنند پیش از ورود به فصل تابستان تکلیف خودشان را برای تمدید قرارداد اجاره و یا جا به جایی مشخص کنند، همین پیش بینی باعث شده است که احتمالا اوایل خرداد درصد  جا به جایی‌های افزایش داشته باشد.

رشد قیمت اجاره امسال با توجه به نوساناتی که در بخش  خرید و فروش مسکن در جزیره کیش وجود داشته بیش از ۲۰ درصد نخواهد بود، زیرا که بسیاری از مستأجران توان و ظرفیت افزایش بیش از این میزان قیمت را نخواهند داشت.

 

جهت ثبت رایگان آگهی های ملکی خود می توانید با ما تماس بگیرید

09347699893