اخبار

دلایل شکست معاملات ملکی در جزیره کیش

روزانه تعداد زیادی معاملات مسکن انجام می‌شود. سوال اینجاست که آیا تمامی افراد از معامله‌ای که انجام داده‌اند، راضی هستند یا خیر؟ پاسخ منفی است! متاسفانه برخی از افراد از معاملات مسکن خود رضایت ندارند و ادعا می‌کنند که اگر زمان به عقب بازگردد هیچ گاه چنین کاری نمی‌کنند.

تمام معاملات مسکن انجام شده منجر به شادی و حس موفقیت در افراد نخواهد شد. برخی نیز پس از انجام معامله مسکن دچار ناکامی و پشیمانی بسیاری خواهند شد. اما این ناکامی قطعا دلایلی دارد که به خود افراد بازخواهد گشت؛ عجله، خوشبینی بیش از حد، طمع و افتادن به  دام  اکازیون ها، عدم آگاهی به حقوق و اعتماد بیجا از 5 دلایلی هستند که می توانند در آخر نتیجه ای ناخوشایند را برای شما رقم بزنند.

عجله، خوش بینی، نداشتن اطلاعات کافی و… از جمله مواردی است که در نهایت به ناکامی در معاملات مسکن منجر می‌شود. در ادامه مقاله۵ موردی که منجر به شکست و ناکامی در معاملات مسکن می‌شود را اعلام خواهیم کرد. پس با ما همراه شوید.

۵ دلیل شکست در معاملات مسکن در یک نگاه

  1. عجله کردن
  2. خوش بین بودن
  3. گرفتاری در دام اوکازیون‌ها
  4. عدم توانایی در احیای حق خود
  5. داشتن اعتماد بی دلیل

عجله نکنید!

اگر ملکی را دیده و پسندیده اید تحت فشار های بیرنی بدون بررسی دقیق تر تن به معامله ندهید؛ نتیجه این کار جز پشیمانی چیز دیگری برایتان ندارد. به گفته های مشاور املاک که اگر امروز قرارداد را نبندی فردا به کس دیگری می دهیم توجه نکنید! این حرفها برای آن است تا شما تحت فشار قرار گرفته و زودتر معامله را تمام کنید. در خرید خانه توجه کنید که شما در حال خرید لباس نیستید! پس تمامی جوانب را در نظر گرفته و تمامی بررسی های لازم را انجام دهید تا در آخر شما نمانید و یک پشیمانی بزرگ!

بیش از حد خوش بین نباشید!

تمامی زمان هایی که در قرار داد ها برای انجام تعهدات وجود دارد بر اساس حدس و گمان تخمین زده شده اند؛ فروشندگان عموما به دلیل عجله در دریافت مبلغ ملک مثلا تعهداتی در زمان تنظیم سند را امضا می کنند، اما آنقدر ها هم خوش بین نباشید؛ شما نمی دانید ادارات ثبت، دارایی و شهرداری چه مدتی از شما زمان میگیرند، پس بنابراین به تمام موارد فکر کنید و به زمان های تخمین زده شده اعتماد نکنید که بعدها دچار مشکل نشوید.

در دام اوکازیون ها گرفتار نشوید!

زماینکه قیمت پایین ملکی را می بینید فکر نکنید این ملک یک مورد اکازیون است؛ برخی اوقات مشکلاتی در ملک وجود دارد که قیمت پایین آن دقیقا قیمت اصلی آن بوده و شما سودی نکرده اید. مثلا ملکی که در رهن بانک است، یا املاکی که در نزدیکیشان پروژه های مزاحم وجود دارد، املاک موقوفی و وراثتی و وکالتی و .. از دسته املاک اوکازیون نیستند بلکه اینها ملک های مشکل داری هستند که تنها با قیمت پایین شما را گول زده اند! ملک های اوکازیون در مدت زمان بسیار پایینی به فروش می روند نه اینکه ماه ها و هفته ها خاک بخورند!

اکازیون بودن ملک را می توان از طریق روش های زیر هم شناخت.

خوش نقش بودن از نظر دید مناسب، مصالح مطلوب و …

کم واحد بوده ، یا از عرصه خوب و ابعاد مناسب برخوردار باشد

سند ملک اوقافی، وراثتی، سرقفلی نباشد

ملک مشاعی نباشد و مالکی جز مالک اصلی نداشته باشد

قناس و پشت قواره نباشد.

در رهن بانک ها یا اشخاص نباشد

جزء املاک متروکه نباشد

سند وملک مصادره ای نباشد

اسناد مالکیت اصل باشد و دارای اسناد المثنی و برابر با اصل شده و … نباشد

دارای سند رسمی و قطعی باشد.

املاک دعاوی نباشد

از حقوق ارتفاقی و انتفاعی مستثنی باشد

ملکی که هیچ نوع عارضه وایرادی از قبیل استیجاری، تصرف غیر، در رهن و وثیقه بودن و … به اصطلاح املاک طِلق گفته می شود ، نباشد

در گرفتن حق خود رودربایستی نداشته باشید!

شما یکی از طرفین معامله هستید که باید حق و حقوق خود را بگیرید و این حق و حقوق دقیقا چیز های هستند که می توانند منجر به بهره برداری درست شما از معامله باشند. خرید و فروش یکی از بزرگترین معامله های عمر تان است که باید خطر کردن و گذشتن از حقوقتان را در آن فراموش کنید. اصل سند را شخصا رویت کنید و در این امر هیچ خجالتی نکشید، مدارک هویتی مالک، هر گونه سوال، گپ و گفتگو با همسایگان قبل از خرید و … را شخصا پیگیری کنید.

اعتماد بیجا نداشته باشید

در معامله ملک این مثل را فراموش نکنید، در مراوده چون برادران و در معامله همچون بیگانگان …. اعتماد نکنید و دقت لازم را انجام دهید تا در نهایت چار پشیمانی نشوید. بابت هر مبلغ پرداختی رسید بگیرید، باید اسناد در حضور شما امضا شوند، هیچ گاه قرارداد تان نزد مشاور املاک باقی نگذارید و …

مشاور امور سرمایه گذاری در جزیره زیبای کیش

همکاری در  فروش  ساختمان های مسکونی

خرید – فروش – رهن – اجاره

حیدری کیا

09347699893

با ما حس ارزشمند یک انتخاب را تجربه کنید