اخبار

اصولی برای فروش بهتر خانه در کیش توسط مشاورین املاک

مشاور امور سرمایه گذاری در جزیره زیبای کیش

همکاری در  فروش  ساختمان های مسکونی

خرید – فروش – رهن – اجاره

حیدری کیا

09347699893

با ما حس ارزشمند یک انتخاب را تجربه کنید

در زندگی شهری امروز، جابجایی مسکن به یکی از مهم‌ترین مسائلی تبدیل شده که هر ساله شهرنشینان را درگیر تغییر و تحولی برای رسیدن به شرایط بهتر در زندگی می‌کند. در این جابجایی لازم است تا خانه‌ای که اجاره یا خریداری شده به خریدار یا مستأجر دیگری سپرده شود. بازار خرید و فروش و اجاره مسکن، به‌ویژه در جزیره کیش، به‌شدت بازاری بزرگ و رقابتی‌‌ست. در نتیجه دانستن نکاتی که بتواند توان رقابت شما در این بازار بزرگ را افزایش دهد بسیار مهم جلوه می‌کند.

  • در جزیره کیش از سلیقه خود استفاده کنید

از آنجائیکه بسیاری از تصمیمات افراد برای خرید چیزی در گام اول بر مبنای ظاهر صورت می‌گیرد در فروش یا اجاره دادن خانه نیز، ظاهر و دکوراسیون منزل شما بسیار مهم است. پس سعی کنید با ایده‌های خلاقانه و صرف اندکی هزینه خانه خود را زیباتر کنید. اگر قصد تغییر فضای داخلی خانه‌تان را دارید با ترفندهای کم‌هزینه‌تر و ساده‌ای چون استفاده از کاغذ دیواری یا کاشی‌های چسبی در یک یا دو دیوار، نورپردازی و حتی استفاده از یک آباژور یا تغییر در طیف رنگ اثاثیه خانه‌ می‌توانید فضای یکنواخت را تغییر دهید. در مطالب بعدی شما را با تعدادی از این ایده‌های خلاقانه آشنا می‌کنیم.

۲- در جزیره کیش برخوردی گرم داشته باشید

در حقیقت پسندیدن خانه ازسوی یک مستأجر یا خریدار، نیازمند روابط‌عمومی بالای مالک برای معرفی امکانات و ظرفیت‌های هر واحد مسکونی است. بر همین اساس هم لازم است که اگر قصد فروش یا اجاره دادن خانه‌‌ خود را دارید برخوردی گرم داشته باشید. لازم است بدانید اولین برخورد میل و رغبت بازدیدکننده را برای پرسش نسبت به شرایط خانه بیشتر می‌کند و برخوردی سرد و بی‌تفاوت می‌تواند خریدار یا مستأجر را منصرف کند.

۳- در جزیره کیش امکانات ملک را شرح دهید

امکاناتی چون کمد دیواری، کابینت‌ها، انباری و بالکن برای بانوان بسیار اهمیت دارد. پس اگر این موارد را خوب معرفی کردید می‌توانید به بخش زیادی از رضایت مشتری برای خرید یا اجاره خانه‌تان دست پیدا کنید.

۴- در جزیره کیش مزایا و معایب محله را بازگو کنید

می‌توانید اطلاعاتی درباره امکانات محله نظیر بیمارستان، پمپ‌بنزین، بازارچه‌های محلی، فروشگاه‌های بزرگ، مدرسه و… را در اختیار مشتری قرار دهید. اگر مشتری از این امکانات بی‌خبر باشد، اطلاعات شما در جلب نظر او بسیار مؤثر خواهد بود زیرا افراد اغلب دوست دارند محله‌ای را برای زندگی برگزینند که تمام نیازهای اولیه خود را در کمترین زمان ممکن برطرف کنند.البته این نکته باعث نمی‌شود که بخواهید معایب محله را مخفی کنید. ولی سعی کنید وقتی معایب را بازگو می‌کنید بر نکات مثبت محله نیز تأکید داشته باشید.

۵- در جزیره کیش نور خانه را فراموش نکنید

توجه کنید که روشن بودن خانه و نورگیر بودن آن یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها در پسندیدن یک ملک مسکونی از‌سوی خریدار است. حتی اگر مسکنی که برای اجاره یا فروش گذاشته‌اید، به اصطلاح مدل اتوبوسی‌ست و سالن پذیرایی یا نشیمن آن چندان آفتابگیر نیست، می‌توانید با روشن نگاه داشتن چراغ‌ها و جلب توجه بازدیدکننده نسبت به دیگر امتیازهای خانه‌تان، نبود نور کافی را به‌عنوان گزینه‌ای که در کنار دیگر پتانسیل ملک اهمیت کمتری دارد، معرفی کنید.

۶- توجه به نظم و چیدمان

توجه داشته باشید که تمیزی منزل یکی از مواردی است که باعث توجه بیشتر می‌شود. هرچه خانه‌تان شلوغ‌تر و بی‌نظم‌تر باشد بیشتر توی ذوق می‌زند اما هرچه تمیزتر باشد و وسایل با سلیقه بهتری چیده شده باشند قطعا مراجعه‌کننده بیشتر سرذوق می‌آید.

۷- در جزیره کیش معایب را نپوشانید

اگر بخشی از خانه مثل دیوارها دچار ریزش رنگ یا ترک‌خوردگی شده بهتر است با چیدمان مناسب دیگر زوایای خانه را نشان دهید اما تلاشی نسبت به پوشاندن دیوار نکنید چراکه در نهایت با اعتراض و انتقاد کسی که خانه‌تان را اجاره می‌کند یا می‌خرد روبه‌رو خواهید شد. وقتی شما معایب خانه را از زبان خودتان بازگو کنید مشتری راحت‌تر به شما اعتماد کرده و تمایل بیشتری برای معامله با شما خواهد داشت.

۸- پاکیزگی بخش ورودی

یکی دیگر از مواردی که لازم است هنگام بازدید خریدار یا مستأجر از منزل به آن توجه کنید، تمیز بودن ورودی خانه است. پس چیدن کفش‌ها در جاکفشی و پاکیزه نگاه‌داشتن قسمت ورودی منزل را فراموش نکنید! یک پادری یا قالیچه زیبا نیز می‌تواند زیبایی ورودی خانه شما را دوچندان کند.

۹- از پذیرفتن بازدید‌کنندگان بدون هماهنگی قبلی پرهیز کنید

با توجه به اهمیت نظم و پاکیزگی منزل در تصمیم‌گیری مشتری، همیشه پذیرای بازدیدکنندگانی باشید که با هماهنگی قبلی برای بازدید به منزل شما می‌آیند تا فرصت داشته باشید منزل خود را مرتب کنید.

۱۰- در جزیره کیش قیمت مشخصی برای توافق اعلام کنید

یکی از مواردی که باعث می‌شود بسیاری از معامله‌ها به سرانجام نرسد و لغو شود، گرانی بی‌مورد خانه‌هاست. نرخ منصفانه‌ای را به‌صورت دقیق اعلام کنید. وقتی در ذهن خود رقمی را مشخص کرده‌اید اما به جای نوشتن قیمت از عبارت توافقی استفاده می‌کنید نمی‌توانید مخاطب هدف را بیابید و امکان دارد بسیاری از افراد قیمت‌هایی را پیشنهاد دهند که با آن‌چه که در ذهن شماست بسیار متفاوت باشد. در نتیجه برای جلوگیری از اتلاف وقت قیمت را دقیق ذکر کنید، این کار همچنین باعث می‌شود که در زمان مراجعه، با بازدیدکننده بر سر قیمت جر و بحث نکنید. البته پیشنهاد می‌شود اندکی جا برای تخفیف دادن به مشتری هم بگذارید.

درب ورودی نامرتب و خراب

کوچک‌ترین نکات نیز به چشم خریدار یک عیب بزرگ برای خانه شما در نظر گرفته می‌شود. اگر قفل درب خراب است و یا دربی پوسیده و خراب دارید آن‌ها را تعویض کنید. این نوع از مشکلات سطحی و کوچک می‌تواند مشکلی بزرگ باشد که اشتیاق خریداران برای بازدید از خانه شمارا کم کند.

انتظار بازگشت سرمایه از بازسازی‌های پرهزینه

اگر برای فروش قصد بازسازی خانه خود رادارید، پولتان را در جای مناسب خرج کنید، به‌طور مثال‌ترمیم کف، آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی در اولویت بوده و ساخت استخر هیچ بازگشت سرمایه‌ای برای شما نخواهد داشت.

استفاده بیش‌ازحد از رنگ‌ها

از رنگ‌های خنثی استفاده کنید تا به این واسطه فضا بزرگ‌تر جلوه داده شود. استفاده از رنگ خاص همانند آبی، صورتی و … مطابق باسلیقه‌های شخصی شما بوده و برای اکثر خریداران خوشایند نیست.

وجود آشپزخانه قدیمی

آشپزخانه محیطی است که خانم یک‌خانه بیشترین وقت از روز خود را در آن سپری می‌کند و تمامی خانم‌ها آشپزخانه‌ای مدرن و تمیز با کاشی‌های زیبا و هود به‌روز را ترجیح می‌دهند، اگر آشپزخانه‌ای قدیمی دارید بدانید که این بزرگ‌ترین مشکل درفروش ملکتان خواهد شد.

تمیز نبودن خانه

تمیز بودن هر نقطه‌ای از خانه در زیباتر جلوه دادن منزل شما تأثیر داشته و از چشمان خریدار دور نخواهد ماند. با تمیز کردن جای‌جای خانه به هنگام فروش برای خود این امکان را ایجاد می‌کنید که خانه‌تان زودتر به فروش برود و اشتیاق خریدار برای ملکتان بیشتر شود. کثیف بودن شیشه‌ها، ظرف‌شویی‌ها، اجاق‌گاز، کف‌پوش یکی از عواملی است که به‌شدت در کاهش ارزش خانه شما در دید خریدار تأثیر دارد.

عکاسی حرفه‌ای

یک عکاس حرفه استخدام کنید. آنها به خوبی می‌دانند چطور ملک شما را از زوایای مناسب به زیبایی تصویر کنند. قطعا عکاسی با گوشی تلفن همراه شما نمی‌تواند مشتری چندانی جلب کند

اعتماد به یک آژانس املاک خوب

یک نظر حرفه‌ای و صادقانه دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز دارید. آژانس‌های املاک وضعیت بازار را به خوبی می‌‌دانند و بر اساس تجربه و ارتباطات گسترده با خریداران واقعی می‌توانند کمک بزرگی برای فروش ملک شما باشند. آنها می‌توانند ترتیب بازدید از ملک و فروش و انجام مراحل قانونی را برای شما انجام دهند

پرتال‌های آنلاین جستجوی ملک

نرم‌افزارها و پرتال‌های آنلاین جستجوی ملک یکی از روش‌های تازه برای یافتن خریدار در تمام دنیاست.  پرتال های آنلاین برای فروشندگان و خریداران فرصت خوبی است تا با هزینه اندک بدون صرف وقت و تحمل ترافیک برای یافتن مشتری یا ملک دلخواه بتوانند با استفاده از اینترنت و تبلیغات گسترده‎‌ای که در این این وب‌سایت‌ها در شهر انجام می‌دهند استفاده کنند. فضای اینترنت به مشتریان فرصت می‌دهد تا به راحتی خانه‌های مختلف را با هم مقایسه و سپس انتخاب کنند. حتما در این فضا برای ملک شما خریدار پیدا خواهد شد.

قیمت منصفانه ای را برای خانه در نظر بگیرید

پیش از اقدام برای فروش خانه، از افراد حرفه ای در امر مسکن کمک گرفته و با توجه به موقعیت و امکانات خانه خود نرخی را برای آن تعیین کنید و از بالابردن قیمت، خارج از آن محدوده مشخص شده خودداری کنید چرا که گرانی های بی مورد موجب از دست رفتن مشتری و زمان شما می شود. لذا با توجه به ارزش خانه خود نرخ مشخصی را به خریدار و یا مستاجر اعلام کنید چرا که این موضوع سبب می شود تا خریداران واقعی به شما مراجعه کنند و سریعتر می توانید مشتری مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

 خانه خود را بهتر بفروشید

چگونه اپارتمان خود را سریع بفروشم

تکنیک های فروش املاک

املاک تهران

برای فروش خانه چکار کنیم

فروش سریع ملک

چگونه اپارتمان بفروشیم

بهترین سایت فروش ملک

چگونه زمینم را بفروشم