اخبار

بررسی مزایای سرمایه گذاری در جزیره زیبای کیش

کیش به دلیل شرایطی خاص و قوانین حاکم بر گمرک و مالیات، دارای جایگاه خاصی در بین مناطق مختلف کشور می باشد، و سرمایه گذاری در این شهر به همین دلیل دارای تنوع بسیار زیادی است.کیش دارای موقعیت منحصر بفردی می باشد که با تنوع زمینه های مختلف سرمایه گذاری و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از سرمایه گذاران این منطقه، تبدیل به یکی از مهمترین مناطق برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی شده است. از جمله سرمایه گذاری های موفق در کیش می توان به سرمایه گذاری در صنایع کیش و در شهرک صنعتی کیش، سرمایه گذاری در بخش مسکن، سرمایه گذاری در بخش توریسم، سرمایه گذاری در بخش هتلداری، سرمایه گذاری در تفریحات دریایی و … اشاره کرد.

مزایای سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش

علاوه بر مزایایی که جزیره کیش برای گردشگران و کیشوندان ایجاد می‌کند، منطقه آزاد کیش مزایایی را برای سرمایه گذاری افراد در نظر گرفته که شامل معافیت مالیاتی ۲۰ ساله برای هر نوع فعالیت اقتصاد، ثبت شرکت با ۱۰۰ درصد مالکیت خارجی، نرخ‌های ترجیحی زمین برای ساخت هتل و اماکن تفریحی، تضمین و حمایت قانونی از سرمایه گذاری خارجی، معافیت از حقوق گمرکی برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی واحد‌های تولیدی، فعالیت بورس بین المللی اوراق بهادار و بورس نفت و محصولات پتروشیمی، امکان صادرات کالا‌های تولید شده در کیش به سرزمین اصلی در چارچوب نظام ارزش افزوده را در نظر گرفته است.

علاوه بر آن تشریفات ساده برای صادرات مجدد و ترانزیت کالا، بندرگاه با قابلیت پهلوگیری شناور‌ها با ظرفیت ۱۰ هزار تن، صدور محصولات به خارج کشور بدون پرداخت عوارض گمرکی و بندرگاهی، امکان ترانزیت کالا به کشور‌های آسیای میانه و کشور‌های همسایه ایران، کاهش سود بازرگانی جهت واردات کالا به سرزمین اصلی از طریق جزیره کیش به میزان ۱۵ درصد، وجود گمرک مستقل در مناطق آزاد در نقطه اتصال به بازار‌های بین المللی و وجود سرعت عمل در انجام امور و حداقل بورکراسی اداری به واسطه یکپارچگی و هماهنگی سازمان‌ها و مراکز تصمیم گیری و مجتمع شدن کلیه امور تحت نظر سازمان منطقه آزاد کیش نیز از مزیت‌های سرمایه گذاری در کیش به حساب می‌آیند.

پروژه‌های سرمایه گذاری کیش شامل پروژه‌های تفریحی – فراغتی، اقامتی- پذیرایی، خدماتی، تولیدی، زیرساختی، محور ویژه تمدن‌ها و سفین قدیم است که با هدف توسعه کیش در نظر گرفته شده است که علاقه‌مندان به مشارکت در این پروژه‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی سازمان منطقه آزاد کیش از جزئیات مزایا و معافیت‌های مالیاتی سرمایه گذاری در کیش آگاه شوند.

سرمایه‌گذاری مسکن در کیش چقدر به‌صرفه است؟

کیش چقدر برای سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن مناسب است؟ این سرمایه‌گذاری چه مزیت‌هایی دارد و فعالان بازار مسکن این منطقه چه چشم‌اندازی برای این نوع سرمایه‌گذاری ترسیم می‌کنند؟

آن طور که فعالان بازار مسکن کیش می‌گویند، در حال حاضر در بازار زمین و مسکن و سایر املاک کیش، از رکودی که هم‌اکنون در بازار مسکن پایتخت و سایر شهرهای کشور وجود دارد، چندان خبری نیست و هرچند طی سال‌های اخیر با شدت گرفتن ساخت‌وساز در این جزیره، بر حجم و تعداد واحدهای مسکونی افزوده‌شده، اما خریدوفروش این واحدها کم نشده است.متراژ متوسط قطعات زمین مسکونی در جزیره کیش آن‌طور که فعالان بازار زمین در این جزیره می‌گویند بین 400 تا 450 مترمربع است که به‌طور متوسط در هر قطعه از این زمین‌ها، معادل هشت واحد مسکونی احداث می‌شود.

در حاشیه سومین نمایشگاه املاک و مستغلات در نمایشگاه بین‌المللی تهران غرفه‌داران فروش ملک در کیش درباره سرمایه‌گذاری‌ در حوزه مسکن در کیش توضیحات قابل توجهی را بیان کردند.

چشم‌انداز کیش بعد از تحریم

بر اساس ارزیابی‌های سازمان منطقه آزاد کیش، سالانه 1.5 میلیون مسافر داخلی و خارجی به این جزیره مرجانی خلیج‌فارس سفر می‌کنند که حضور این گردشگران، بازار مسکن را در هر فصل در این جزیره تحت تأثیر شرایط خاصی قرار می‌دهد. بخش‌های مختلف جامعه، به فراخور نیازشان در کیش سکونت می‌یابند یا در این جزیره با 92 کیلومترمربع مساحت سرمایه‌گذاری می‌کنند.

بدون تردید چشم‌انداز این جزیره بعد از تحریم‌ها بسیار چشمگیر خواهد بود. بنابراین ملک می‌تواند سرمایه‌گذاری معتبری در این جزیره محسوب شود. در حال حاضر شهرداری کیش به علت وسعت کم جزیره اجازه ساخت‌وساز را نمی‌دهد و خانه‌های در حال ساخت آخرین مجوزهای ساخت‌وساز در جزیره کیش هستند.این فعال ساختمانی با انتقاد از خرید ملک در کشورهای مجاور تصریح کرد: بیشتر شهرهای ایران از جمله کیش هیچ کمبودی نسبت به کشورهای مجاور ندارند و به علت قوانین مشخص اتفاق ناگواری برای سرمایه‌گذاران ملک در معامله ایجاد نمی‌شود.

بیش از سه هزار دانشجو در این جزیره 30 هزارنفری 9 ماه از سال سکونت دارند، این دانشجویان که در دانشگاه‌های پردیس بین‌الملل صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران و شیراز، دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و علمی کاربردی کیش تحصیل می‌کنند، از مهر تا خرداد ماه سال بعد، به بازار مسکن رونق می‌دهند. اغلب دانشجویان دختر و پسر با خانواده‌های خود، سکونت چندساله را تا پایان تحصیلات در کیش تجربه می‌کنند. در ثانی جزیره کیش ماهیتی تجاری خدماتی دارد، در این جزیره 13 بازار تجاری با دو هزار غرفه ساخته‌شده است. بازرگانان خرد علاوه بر فروش کالا به گردشگران، کالای مصرفی را از کشورهای دیگر وارد جزیره و پس از ترخیص از گمرک کیش به استانی دیگر کشور ارسال می‌کنند. حضور این دسته از بازرگانان و پیله وران تقریباً در سال در این جزیره دائمی است و ترجیح می‌دهند بخشی از سرمایه‌های خود را در خریدوفروش مسکن هزینه کنند.

مزایای سرمایه گذاری در جزیره کیش

خدمات گسترده بانکی و بیمه ای اعم از دولتی و خصوصی

انجام معاملات ارزی آسان

فعالیت بورس بین المللی اوراق بهادار و بورس نفت و محصولات پتروشیمی

معافیت از حقوق گمرکی برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی واحدهای تولیدی

ثبت سهل و آسان شرکتها، موسسات صنعتی، موسسات فرهنگی و مالکیت معنوی

تشریفات ساده برای صادرات مجدد و ترانزیت کالا

بیست سال معافیت مالیاتی برای هر نوع فعالیت اقتصادی

ورود اتباع خارجی بدون اخذ رویداد

صد در صد مالکیت خارجی

تضمین و حمایت قانونی از سرمایه گذاری خارجی

عدم محدودیت در انتقال ارز به دیگر مناطق آزاد ایران یا سایر کشورها

خدمات پولی و بانکی انعطاف پذیر

مقررات آسان برای ورود کالاهای مجاز

امکان صادرات کالاهای تولید شده در کیش به سرزمین اصلی در چارچوب نظام ارزش افزوده

فروش و یا اجاره زمین برای ایرانیان و اجاره طویل المدت زمین برای خارجیان

شرایط و مقررات ساده کار و دسترسی به نیروی کار ماهر

بندرگاه با قابلیت پهلوگیری شناورها با ظرفیت ده هزار تن

نرخ های ترجیحی برای ساخت واحدهای صنعتی Hi- Tech

نرخهای ترجیحی برای ساخت هتل و اماکن تفریحی (هتل های دارای برند بین المللی از امتیازات بیشتری بهره مند خواهند شد)

نرخهای مناسب برای مصرف انرژی

وجود دانشگاهها و مراکز علمی متعدد و معتبر

موقعیت استراتژیک و نزدیکی به مناطق نفت خیز عسلویه

عوامل منحصر به فرد جزیره کیش

  1. نزدیکی و دسترسی آسان به بنادر و شهر های بین المللی مانند دوحه ، منامه شارجه و دبی
  2. ورود افراد خارجی بدون نیاز به ویزا
  3. دسترسی کیش به آبهای آزاد جهان
  4. جذابیت زیاد گردشگری
  5. نزدیک بودن به مناطق نفت خیز مانند عسلویه و موقعیت استراتژیک
  6. برخورداری از منابع انرژی مانند گاز جدا از سرزمین اصلی
  7. دارا بودن کشتیرانی با امکان حمل خودرو و داشتن خطوط هوایی مستقل
  8. پایین بودن سطح ناهنجار های اجتماعی و بالا بودن امنیت و آرامش
  9. وجود امکاناتی مانند حمل و نقل مناسب درون شهری

 

سرمایه گذاری در کیش

سرمایه گذاری ملک در کیش

شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش

بهترین شغل در جزیره کیش

شرکت سرمایه گذاری و مسکن صنایع کیش

شرکت سرمایه گذاری یزد کیش

توسعه تجارت کیش

امید کارت کیش

دیوار کیش