اخبار

تکنیک مواجهه با رکود مسکن در جزیره کیش

فروشنده‌های مسکن در جزیره زیبای کیش به دنبال مواجهه با رکود سنگین در بازار معاملات خرید وفروش واحدهای مسکونی به یک تکنیک جدید متوسل شده‌اند. طی روزهای اخیر در برخی از آگهی‌های جزیره کیش مربوط به خرید وفروش مسکن در بعضی مناطق،عباراتی به چشم می‌خورد که نشان‌دهنده به کارگیری یک تکنیک جدید برای دور زدن رکود از سوی واسطه‌های مسکن و فروشنده‌هایی است که سعی دارند در فضای فعلی بازار مسکن کیش اقدام به فروش واحد یا واحدهای مسکونی مشخصی کنند. بعد از گسترش دامنه رکود معاملات مسکن در جزیره کیش، هم‌اکنون سطح معاملات خرید وفروش مسکن نیز به شدت کاهش یافته است و تنها تعداد کمی ازفروشندگان مسکن در موعد زمانی دلخواه قادر به بازاریابی و فروش واحدهای مسکونی خود هستند.

در چنین شرایطی برخی از واسطه‌ها و فروشنده‌های مسکن در جزیره کیش به تکنیک فروش اقساطی واحدهای مسکونی متوسل شده‌اند. این تکنیک به‌خصوص در میان برخی از سازنده‌های کیش که واحد نوساز و آماده تحویل در اختیار دارند، اما متقاضی مناسبی برای آن نمی‌یابند. بیش از سایر فروشندگان مسکن در مجتمع های بزرگ یا برج های در حال ساخت کیش مشاهده می‌شود. با این حال در میان سایر فروشندگان به‌خصوص سرمایه‌گذاران و افراد پول لازم نیز این تکنیک به چشم می‌خورد. برخی از سازندگان نیز که مدت زمان کوتاهی تا تکمیل واحدهایشان باقی مانده است تلاش دارند از هم‌اکنون واحدهای خود را پیش‌فروش کنند. این دسته از سازنده‌ها حتی اگر با مشکل مالی برای تکمیل واحدهای در حال ساخت خود مواجه نباشند، اما سعی دارند از طریق عرضه این واحدها با شرایط پرداخت غیرنقدی به بازار مسکن، زمان مناسب برای فروش واحدهایشان را برای خود بخرند.  بنابراین اقدام به عرضه این واحدها به بازار مسکن با تعیین شرایط پرداخت اقساطی و مرحله‌ای می‌کنند.  فرمول قابل توجهی که هم‌اکنون در برخی از آگهی‌های فروش مسکن در جزیره کیش از جمله در برخی پروژه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، پرداخت ۷۰ درصد از ارزش واحد مسکونی به‌صورت نقدی و قسط‌ بندی ۳۰ درصد مبلغ باقی مانده است.

فعالان بازار مسکن در جزیره کیش می‌گویند رکود در بازار مسکن در جزیره کیش به مراتب عمیق‌تر وسنگین‌تر از رکود مسکن سایر شهرهاست است، چرا که در جزیره کیش نیز قیمت مسکن با جهش مواجه شد؛ اما سطح درآمد و بنیه مالی متقاضیان خرید مسکن در این مناطق به مراتب کمتر از متقاضیان خرید مسکن است. بنابراین طبیعی است که سمت تقاضا در جزیره کیش شکننده‌تر وحساس‌تر باشد و دوره رکود نیز طبیعتا در این مناطق طولانی‌تر خواهد بود.  بنا بر اعلام این واسطه‌ها، فروشنده‌های مسکن سعی دارند با استفاده از تکنیک فروش اقساطی واحدهای مسکونی در جزیره کیش، دوره رکود وفروش نرفتن واحدها را برای خود کوتاه‌تر کنند و به نوعی رکود را دور بزنند.

مشاور امور سرمایه گذاری در جزیره کیش

خرید-فروش-رهن-اجاره

حیدری کیا

09347699893

برج های دوقلوی کیش

هتل دوقلو کیش

مالک برج دوقلو کیش

کانال تلگرام اجاره خانه در کیش

قیمت واحدهای برج دوقلو کیش

قیمت خانه در برج دوقلو کیش

صاحب برج های دوقلوی کیش

شماره تماس برج دوقلو کیش

سایت برج های دوقلوی کیش

رهن و اجاره برج دوقلو کیش

رهن برج دوقلو کیش

رستوران برج دوقلو کیش

دفتر فروش برج دوقلو کیش

برج های دوقلوی کیش

برج دوقلو کیش فروش

برج دوقلو کیش اجاره روزانه

امکانات برج دوقلو کیش

امكانات برج دوقلو كيش

استخر برج دوقلو كيش