اخبار

نابسامانی مسکن سد راه توسعه جزیره زیبای کیش

کارشناس مسکن و ملک در جزیره زیبای کیش

09347699893

یکی از ملزومات مهم برای تشکیل یک زندگی تهیه‌ی مسکن مناسب است. یک خانواده در حال حاضر برای اجاره‌ی یک خانه‌ی درخور شخصیتشان در جزیره زیبای کیش، با چالش‌های بی‌پایانی رو‌به‌رو هستند؛ عمده‌ی این عوامل در سال‌های اخیر، قیمت بسیار بالای املاک و عدم ثبات قیمت‌ها برای اجاره‌ی یک ملک بوده ‌است.

تامین مسکن پیش نیاز کار و زندگی در جزیره کیش

از طرفی، علل این عدم ثبات به گفته‌ی کارشناسان، وجود «تقاضای سوداگرانه» در حوزه‌ی مسکن است؛ چیزی که با نام دلالی شناخته می‌شود و با برهم زدن میزان عرضه و تقاضا در هر بازاری، آن را تبدیل به آشفته بازار می‌کند. خانه‌های خالی که مالکان یا بهتر بگوییم دلالان، مانع ورود آن‌ها به بازار می‌شوند؛ کمبود تولید و عرضه‌ی مسکن متناسب با نیاز سالانه‌ی جزیره کیش و درنهایت، مسئله‌ی قیمت‌گذاری که هرکسی هرچقدر که دلش می‌خواهد، قیمت می‌دهد، از عوامل اصلی افزایش نرخ فروش و اجاره‌ بها در جزیره کیش می‌باشد که برای هیچ کدام از این موارد، ابزار و اهرمی وجود ندارد تا آن را کنترل کرد. با این تفاسیر، یک فرد زمانی که نتواند یک منزل به‌عنوان حداقل نیازهای اساسی یک خانواده را تأمین کند، هیچ امنیتی وجود نخواهد داشت

امنیت، ابعاد مختلفی دارد که امنیت روانی، یکی از آن‌هاست. نداشتن امنیت سکونت و زندگی در یک منزل هرچند معمولی، روان انسان را پریشان می‌کند. از طرفی اگر فرد نتواند تشکیل خانواده بدهد، سؤال این است که نیازهای مختلفی که باید در بستر خانواده تأمین شود، در کجا رفع خواهد شد؟ امنیت اخلاقی جامعه چه خواهد شد؟

حقیقت این است که برای کنترل بازار نابسامان مسکن در جزیره زیبای کیش، به یک سامانه‌ی مدرن و شفاف نیاز است که اطلاعات مالکیتی املاک و صاحبان آن‌ها را دربرداشته و در طول زمان به‌روز شود. اگر دولت بداند که چه فردی چه میزان خانه در مالکیت دارد، می‌تواند با سیاست مالیات بر خانه‌های خالی، مانع از شکل‌گیری دلال و مافیا و سلطان شده و ملک با قیمت‌های کارشناسی‌شده به بازار عرضه می‌شود. از طرفی از تعداد و کیفیت معاملات این حوزه اطلاع خواهد داشت که مسائل قضایی مربوط به کلاهبرداری، تصرف و پیش‌فروش‌های غیرمجاز را به حداقل می‌رساند.

راه‌ حل چیست؟

به راستی ابزاری که بتواند این مشکلات ناشی از نبود مدیریت در بازار ملک و مسکن را کنترل کند و به‌طور عادلانه به هر شخص، سهم مشخصی از زمین کشورش برسد، چیست؟

ابزارهایی که از چندین قرن گذشته در کشورها برای افزایش قدرت و اقتدار حکومت استفاده می‌شده امروز و با پیشرفت علم، آن‌ها را به‌گونه‌ای به‌روز کرده‌اند که به نام «سامانه‌ی اطلاعات مدیریت زمین» شناخته‌ می‌شوند.

اجاره سوئیت ساحلی در کیش ارزان/اجاره ماهانه آپارتمان در کیش/اجاره ماهانه آپارتمان مبله در کیش/اجاره ویلا در کیش ارزان/ديوار كيش املاك/دیوار کیش املاک اجاره/رزرو سوئیت کیش صدف-رهن و اجاره شهرک صدف-سایت دیوار کیش املاک-سایت شهر آفتاب کیش-سوئیت صدف کیش/فاز 3 شهرک صدف کیش/قیمت اجاره آپارتمان مبله در کیش/لیست قیمت اپارتمان در کیش/مسکن مهر کیش/منزل اجاره ای در کیش