اخبار

استراتژی کاهش بی ثباتی بازار مسکن در جزیره کیش

تعیین سقف و کف قیمت برای اجاره بها می‌تواند مانع بی ثباتی و نابسامانی در بازار مسکن کیش شود.بازار اجاره در جزیره زیبای کیش نیازمند ورود تعزیرات است و این سازمان باید با استفاده از ناظران خود بتواند مانع از قراردادهای اجاره‌ای با قیمت های هنگفت شود.کنترل قیمت‌ها و تعیین سقف و کف قیمتی در کنترل بازار اجاره جزیره کیش بی تأثیر نیست و می‌تواند مانع از ورود دلالان و سوداگران به این بازار شود.

تعیین سقف و کف قیمت برای بازار اجاره در جزیره کیش طرح  کشوری  است که از سوی وزیر راه و شهرسازی برای کنترل بازار اجاره در تابستان مطرح شده اما هنوز جزئیات آن اعلام نشده است، باید منتظر باشیم و ببینیم که دولت می‌تواند اجرای آن را به درستی عملیاتی کند یا خیر.

با اشاره به افزایش قیمت مسکن در جزیره کیش، موج گرانی مسکن به آخرین حد خود رسیده است بنابراین باید با استفاده از ابزارهای کنترلی و اجرای طرح مالیات این بازار کنترل شود

بازار مسکن به شرایط سیاسی کشور هم وابسته است در صورتی که شرایط سیاسی کشور به ثبات برسد این بازار رونق می‌گیرد اما اگر با تنش‌های سیاسی مواجه شویم سرمایه‌ها از بازار مسکن خارج شده و در بازار دیگری از جمله ارز و سکه تلنبار می‌شود.

کارشناسان معتقدند دولت در کنار تلاش برای رونق بخشی به ساخت مسکن باید با فعال کردن ابزارهای مالیاتی، جلوی تحرک دلالان و سودگران را در بازار مسکن بگیرد. مهمترین ابزار مالیاتی که در بسیاری کشورهای دنیا در بازار مسکن بکار گرفته می شود، مالیات بر عایدی سرمایه است که متاسفانه دولت مدت هاست وعده آن را داده اما در عمل اقدامی مشاهده نشده است.امیدواریم شرایط ساخت و ساز و متعاقبا خرید و فروش در بازار مسکن جزیره زیبای کیش بتواند باعث رونق تمامی جزیره شود ،هر چند که اخیرا هر انچه اتفاق افتاده است عکس این موضوع بوده است.

خرید سوئیت در کیش

جهت ثبت رایگان آگهی های ملکی خود در جزیره زیبای کیش می توانید با ما تماس بگیرید

خرید – فروش – رهن – اجاره

۰۹۳۴۷۶۸۹۸۹۳