اخبار

استراتژی متوازن سازی قیمت بخش مسکن در جزیره کیش

اقدامات و برنامه های جدید دولت برای متعادل سازی عرضه و تقاضا در بازار مسکن در دستور کار قرار گرفت.این اقدامات مطمئنا بر روی بازار مسکن جزیره زیبای کیش تاثیر خواهد داشت

با افزایش نرخ تورم از سال گذشته قیمت مسکن در جزیره کیش نیز به تبع آن با افزایش نامتعارفی رو به رو شده است.  بر این اساس افزایش عرضه و حمایت از بخش تقاضا به عنوان مهمترین راهبرد دولت برای منطقی کردن قیمت ها در بخش مسکن در دستور کارقرار گرفته است. دولت در نظر دارد تا با حمایت از سازندگان مسکن از طریق افزایش تسهیلات که قابل انتقال به خریداران است بخش عرضه مسکن را تقویت کند. بر این اساس از اسفند سال ۹۷ وام ساخت مسکن به ۱۷۰ میلیون تومان افزایش یافته است. افزون بر این اقدامات برای تحرک در تولید مصالح ساختمانی، نظام اعتباری مصالح نیز ایجاد شده که از این طریق قیمت تمام شده مسکن متعادل شود. همچنین برای جریان‌سازی در تولید مسکن برنامه احداث ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی در سطح کشور و تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکونی مهر در دستور کار قرار گرفته است و هم اکنون در حال اجراست.

علاوه بر دولت سازمان منطقه آزاد کیش نیز بعنوان متولی مدیدریت کسب و کار بایستی در سیستم مسکن تغیراتی ایجاد نماید تا بتواند از این تورم خارج و رونق را به جزیره بیاورد.

علاوه بر تقویت بخش عرضه، حمایت از بخش تقاضای مسکن نیز یکی از ضرورت های بازار مسکن در شرایط فعلی است. بر این اساس  پیشنهاد تسهیلات شناور خرید مسکن از سوی بانک مسکن ارائه شده و این پیشنهاد در انتظار مصوبه شورای پول و اعتبار است. علاوه بر این اقدامات و برنامه ها، دولت برای حمایت از مستاجران نیز تدابیری اندیشیده است. وزیر راه و مسکن امروز و در حاشیه جلسه هیات دولت از ارائه طرحی به مجلس خبر داده که بر اساس آن راهکارهای مالیاتی برای بازار اجاره بهای مسکن در نظر گرفته می شود.  در صورت تصویب این طرح در مجلس چنانچه سقف اجاره بهای مسکن رعایت شود موجران مشمول معافیت مالیاتی می شوند در غیر این صورت اخذ مالیات به صورت تصاعدی افزایش می یابد.

مسکن در جزیره زیبای کیش همانند تمامی شهرهای ایران تابع شرایط عمومی بازار اقتصادی است. کار مهمی که سازمان منطقه آزاد کیش باید انجام می‌دهد عرضه زمین، ارائه مشوق‌ها و تسهیلات برای سازندگان است تا بتواند رونق نسبی را به جزیره وارد نماید.

شهرك دامون ساحلي كيش

 

 

جهت ثبت رایگان آگهی های ملکی خود می توانید با ما تماس بگیرید
۰۹۳۴۷۶۸۹۸۹۳